Pomozme Báře s dětskou mozkovou obrnou cestovat do školy bezpečně a bez stresu

Pomozme Báře s dětskou mozkovou obrnou cestovat do školy bezpečně a bez stresu
Vybraných 158 587 Kč z 0 Kč
Zostáva 64 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. marec 2026

Moje dcera Bára má 20 let a žije s dětskou mozkovou obrnou. Kvůli postižení nemluví, ale dorozumívá se znakovým jazykem. Studuje ve 2. ročníku Obchodní školy v Jedličkově ústavu v Praze, který se zaměřuje na integraci tělesně postižených.
Teď jsme se ocitli v situaci, kdy potřebujeme pomoct s dopravou.
Jsme z Berouna a Báru vozíme do školy už od 1. třídy, protože u nás se ji nepodařilo integrovat. Nejprve jsem ji denně vozila sama, později pomohli asistenti, dobrovolníci i organizace Dobromysl. Poslední tři roky ji ráno vozila jedna maminka a odpoledne Dobromysl. Tato organizace by ráda pokračovala, ale služba byla pro ni příliš ztrátová.
Už od ledna 2025 jsem věděla, že tyto možnosti v červnu skončí, a začala hledat jiné řešení – oslovila jsem úřady, město, kraj, dopravce i asistenční služby. Bohužel bez úspěchu. Profesionální doprava stojí 1 000 Kč za cestu, tedy 2 000 Kč denně a až 40 000 Kč měsíčně, což si nemůžeme dovolit.
Město Beroun přispělo organizaci Dobromysl na jeden měsíc, ale od října už finance chybí. Proto prosíme o pomoc.
Jak sbírka pomůže?
Bára se zvládne dopravit autobusem z Prahy do Berouna, potřebuje však spolehlivý doprovod. Její nervový systém nezvládá nečekané změny – reaguje panikou, ztrátou orientace a silnými emocemi. Metro pro ni zatím nepřichází v úvahu.
Intenzivně jsme hledali asistenci, ale bez výsledku. Některé organizace nás zařadily na čekací listinu, jiné vůbec neodpověděly. A když se objevila naděje, ukázalo se, že asistent nesmí opustit hranice Prahy.
Peníze ze sbírky nám pomohou vyřešit tuto zapeklitou situaci.
Moc děkujeme za jakoukoliv podporu.
Zbierku dosiaľ podporili 45 darcov
„Milá Baru, jsi prostě jednička, ty to dáš a proto ti posílám nějaké "1" pro štěstí a na jednu cestu!“
„QR platby 29.9. - 5.10. “
„Barčo, držíme palce ;)“
„QR platby 22.9. - 28.9.“
„Hodne sil.“
„Ať vše zvládnete. “
