Pomozme atletovi Jardovi prožívat i na vozíku samostatný život!

Moravská Ostrava / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme atletovi Jardovi prožívat i na vozíku samostatný život!

Vybraných 138 882 Kč z 145 600 Kč
Zostáva -258 dní
95 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. marec 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Úspěšný číšník v zahraničí, podnikatel. Jardův život nabíral směr, který si přál. Zima roku 2012 však vše změnila. Zábava na sněhu během dovolené doma měla fatální následky. Při sjezdu na bobech Jarda nevybral správně zatáčku a pro Jardu začal úplně nový život. Slovo kvadruplegik ho provází na každém kroku.

Jarda se ale nevzdává. Chce žít samostatný život, sportovat. Jenže bez auta má velmi omezený pohyb.

Ve svých 41 letech dnes již 10 let žije s následky úrazu. Snaží se brát život s nadhledem a chce s postižením dále prožívat samostatný, plnohodnotný život. Získal práci v chráněné dílně, která je vzdálená od jeho bydliště cca 20 km. Do práce se dopravuje prostředky městské hromadné dopravy, ale na elektrickém invalidním vozíku je to stále složitější.

Protože mu zbývalo stále více času, kdy nevěděl, co se sebou po takové velké životní změně, tak začal sportovat. Zapojil se do Atletického klubu SSK Vítkovice pro postižené sportovce. Začal se zúčastňovat celostátních i mezinárodních závodů v rámci atletiky pro vozíčkáře. Vrhá koulí, hází diskem, závodí i v boccie. Na mistrovství ČR se umisťuje na předních místech, ve světě se umisťuje ve středu startovního pole. Ke svému závodění však potřebuje speciální zařízení, tzv. atletickou kozu pro vozíčkáře. Jedná se o pevně svařenou konstrukci, kterou je potřeba dopravit na každé závody. 

Nářadí pro atletiku není v žádném případě možné převážet MHD, ani jiným druhem veřejné dopravy.

A tak si Jarda udělal řidičský průkaz pro řidiče aut s automatickou převodovkou s úmyslem stát se ještě více samostatným než doposud. Řidičský průkaz si platil sám. Na automobil dostal od státu příspěvek 200 000 Kč.

Jak sbírka pomůže?

Nový automobil využiji nejen pro osobní potřebu a dopravu do práce, ale hlavně pro sport a pro začlenění do společenského a sportovního života jako kvadruplegik. Do auta naložím sportovní nářadí a náčiní a mohu se jednoduše přepravit na trénink nebo na závody.“

Bohužel k pořízení vyhovujícího automobilu mi jen příspěvek od státu nestačí, a tak vás prosím o pomoc s doplatkem 140 000 Kč.

Věřím, že se s vaší pomocí jednoho dne vypravím na atletické závody svým automobilem. Beze strachu o ztrátu atletického náčiní.

Pomozme, prosím, Jardovi sportovat, pracovat a cestovat zase jako před úrazem. Za jakýkoliv příspěvek vám předem děkuje.

Zbierku dosiaľ podporili 60 darcov

30 000 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Entropiq & Tipsport fandí!“
5 000 Kč — Martin F. pred rokom

„Esportový klub Entropiq a Tipsport přejí jen to nejlepší!“
50 000 Kč — Entropiq pred rokom

1 221 Kč — Ondrej Drebota pred rokom

20 000 Kč — JM pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

50 Kč — Petr pred rokom

„držím palce, ať se daří, co nejlíp!“
2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom