Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci

Litovel / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci

Vybraných 39 492 Kč z 38 000 Kč
Zostáva 26 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 03. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Průběh mého dne se odehrává na základě toho, zda jsem na dialýze. Dialýzu mám v pondělí, středu a pátek. Cestou i dialýzou strávím 7 hodin. Po návratu domů jsem většinou unavený a ten den více odpočívám. Ale bojuji, abych se mohl věnovat naplno 3měsíčnímu synovi a partnerce. Ve dnech volna se zase snažím partnerce trochu ulevit a pomoct jí s domácností. Přece jen jsme oba doma. Já v pracovní neschopnosti a partnerka na mateřské dovolené.

Podpořme Pavlovu rodinu s 3 měsíci nájemného, které je pro ně čím dál tím víc komplikované hradit.

Jmenuji se Pavel a je mi 33 let. Můj život se změnil z minuty na minuty, když mi před 9 lety – v létě 2013 bylo zjištěno chronické selhání ledvin. V tu dobu mi bylo 24 let. V nemocnici jsem bojoval o život. Od té doby jsem pravidelně 3krát týdně dojížděl do dialyzačního střediska, kde jsem trávil 5 hodin na lůžku připojen k čistícímu přístroji, který vykonával za moji ledvinu funkci.

Před selháním ledvin jsem pracoval jako zedník na OSVČ. S prací jsem musel skončit. Společně s transplantací ledviny se mi nakupily finanční problémy. Navíc se mi po roce snížil invalidní důchod na nižší stupeň. Mohl jsem si začít hledat méně náročné zaměstnání, a tak jsem začal pracovat u bezpečnostní agentury jako strážný.

Nicméně jsem se dostal do dluhů a byl jsem nucen tuto situaci řešit insolvencí. Ta mi byla schválená. Vše se začalo v dobré obracet, a navíc jsme se s partnerkou dozvěděli, že čekáme rodinu. Říkal jsem si, že potom všem musí konečně přijít naše šťastné období – insolvence probíhala v pořádku a její splácení mi mělo brzy končit a zaměstnání jsem měl také.

Tatínek čekající na transplantační listině

Pak přišla další rána před 2 lety v lednu 2022, kdy mi selhala transplantovaná ledvina a začalo kolečko na novo. Jsem v pracovní neschopnosti již 8 měsíců. 3× týdně dojíždím do nemocnice na dialýzu. Momentálně jsem již zapsaný na transplantační listinu a doufám, že transplantace brzy proběhne, abych se mohl vrátit zpět do zaměstnání a být otec a muž, který se postará o rodinu i po materiální stránce. Insolvenci mám již řádně celou splacenou, ale i tak máme problém každý měsíc vyjít, navíc se zdražujícím se nájemným a energiemi se situace neustále stupňuje. Budu Vám velmi vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Zbierku dosiaľ podporili 43 darcov

„Hodně štěstí! “
2 000 Kč — Jan pred 4 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Přeji vám i celé rodine hlavně to zdraví.“
1 000 Kč — Jakub pred týždňom

1 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 Kč — Anonymný darca pred týždňom

1 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Využijte prosím, kde je třeba. Přejeme klidné svátky vánoční a hlavně zdraví. Děkujeme Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel“
4 000 Kč — Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. pred týždňom

1 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom