Pomoc pro onkologicky nemocnou maminku

Mirkovice / Zbierku organizuje Denisa Malátová moc.liamg@avotalamasined

{}
0 %

Pomoc pro onkologicky nemocnou maminku

Vybraných 429 871 Kč z 360 000 Kč
Zostáva -1259 dní
119 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. december 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Denisa Malátová, je mi 26 let, ale tento příběh nebude o mně. O to těžší pro mě je ho psát.

Mojí mamince, Veronice Malátové (47), byl diagnostikován karcinom prsu v roce 2017. A od té doby v tom žijeme. Nebudu psát detaily toho boje.

Nemocniční prostředí, operace, jehly, kanyly, 53 cyklů chemoterapií, motivační proslovy lidí, kteří měli to štěstí, že je diagnóza nezasáhla tak tvrdě, paruky, embolie, rozpačité pohledy blízkých a kamarádů, kteří neví, jak se na takové téma reaguje, co se má vlastně říkat. Střídání naděje, kdy to na malý okamžik vypadá, že aktuální terapie zabírá, s oznamováním dalších metastází a největším pocitem bezmoci, jaký si kdo dokáže představit.

Spíš než osobní zpověď by tenhle dopis nejspíš měl být pragmatickou zprávou pro odborníky. (Omlouvám se, píšu ho poprvé.) Čistě pragmaticky tedy mohu shrnout celý předchozí odstavec do diagnózy: metastazující karcinom při BRCA 1 pozitivitě. (Sama jsem BRCA 1 pozitivní, mám ale to „štěstí“, že jsem se já i mí lékaři tuhle skutečnost „díky“ maminčině nemoci dozvěděli.)

Maminka je ve fázi, kdy jí jako nejlepší a šetrná možná alternativa byl doporučen Váš lék Lynparza 150 mg. Když jsem se dozvěděla o verdiktu zdravotní pojišťovny, která odmítá terapii Lynparzou proplatit, dopadla na mě neuvěřitelná beznaděj a vztek na náš zdravotnický systém. Rodiče aktuálně léčbu financují sami jako samoplátci (120 000 Kč/ měsíc), navzdory COVID pandemii se pokoušeli navýšit si hypotéku na bydlení.

A proto jsem si dovolila obrátit se na Vás s prosbou o pomoc.

Často slýchám, že někdo „zvítězil“ nad rakovinou, nebo naopak „svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál“. Za ty 3 roky, skoro již 4 roky, kdy ten maminčin „boj“ pozoruji, jsem začala tyhle obraty nesnášet. Zní to, jako by člověk sám mohl ovlivnit výsledek zápasu. Jako by nemoc byla soupeř, kterého porazíme, když budeme dost dobří.

Můžeme být nejlepší na světě. Skvělí rodiče, starostliví potomci, milovaní partneři, výkonní zaměstnanci… můžeme všechno v životě dělat bezchybně. Ale v tomhle „boji“ o to vůbec nejde. Občas nemůžeme dělat nic než doufat, že přijde nějaký zázračný zachránce, a dá nám tu jedinou kouzelnou zbraň, se kterou můžeme zvítězit, nebo alespoň vést ten boj co nejdéle.

Je nefér, že za tuhle samozřejmost musí někdo platit. A zároveň můžu říct bez přehánění, že to štěstí mít nejbližšího člověka u sebe další Vánoce, na další oslavě narozenin… je k nezaplacení.

Poděkování

10. 12. 2020

Děkuji, děkuji, děkuji!!

Jste neuvěřitelní.

Člověk tak nějak nikdy nepočítá s tím, že by se ocitl v bezvýchodné situaci odkázaný na pomoc ostatních prostřednictvím dobročinné sbírky. Ale víte co? Člověk hlavně nikdy netuší, kolik báječných, empatických a skvělých lidí má kolem sebe a kolik jich vůbec na světě je! Co všechno dokážou!

Jste neuvěřitelní, protože jste dokázali to, co nedokázala obrovská zdravotní pojišťovna. Během 45 dní se nám na léčbu Lyparzou podařilo vybrat 429 871 Korun. Pořád ještě mám problém tomu uvěřit, ale jsem nadšená a plná euforie. Samozřejmě na prvním místě proto, že na tři měsíce máme terapii zajištěnou a zaplacenou. Stejně důležité je pro mě ale vědomí, že svět je po všech mých pochybnostech laskavé místo. A děláte ho z něj vy, protože jste byli ochotní nám pomoci, i když je současná ekonomická situace nejistá a každý žijeme své vlastní boje. Neumím za to dostatečně poděkovat. Neumím dobře vyjádřit, co pro mě znamená vaše podpora nejen finanční, ale i ta, kterou jste mi vyjadřovali ve zprávách a v poznámkách. Děkuji vám všem z celého srdce. Za naši rodinu děkujeme každému jednomu z vás. Za zprávy, za sdílení, za příspěvky, za to, že jste s námi. Jsme dojatí.

Slibuju, že tyhle tři měsíce se budu léčit ze všech sil. Každý měsíc hrazené léčby je pro nás velkou úlevou a zároveň nadějí. Už teď jste nám ale dali (v rámci možností ) bezstarostné tři měsíce. A to naštěstí ještě chvilku potrvá.

Teď se cítím tolik nakopnutá, že ta léčba prostě zafungovat musí. Ještě jednou vám děkuji. Přeji vám všem, abyste podobné pocity nikdy zažívat nemuseli, ale když už se ve vašem životě objeví překážky, přeji vám, abyste kolem sebe měli vždycky tak úžasné lidi jako jste pro mě vy. Lidi, kteří vám dají pocit, že to není jen nějaký motivační slogan z billboardu. Ale že společně zvládneme opravdu cokoli.

Zbierku dosiaľ podporili 442 darcov

19 231 Kč — Kiwanis klub Český Krumlov pred 3 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Protože můžeme, protože věříme, protože je to kapka...“
373 Kč — M+M+K pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

400 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Maminka Veronika má stále svůj stejný krásný úsměv, takhle si jí pamatujeme a takhle jí chceme zase brzo v Krumlově potkávat:-) “
373 Kč — ZM pred 4 rokmi

„Drz se, ty to das 🙂🍀“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

5 000 Kč — GODAP s.r.o. pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
680 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!

Naděje pro Aničku po 5 operacích hlavy
59 %

Naděje pro Aničku po 5 operacích hlavy

Poslední šance pro Borise. Darujme mu naději!
61 %

Poslední šance pro Borise. Darujme mu naději!