Pomoc pro Matyho s mentální retardací

Bílovec / Zbierku organizuje Zuzana Kráčmarová zc.manzes@avolhon.akzuz

{}
0 %

Pomoc pro Matyho s mentální retardací

Vybraných 743 945 Kč z 250 000 Kč
Zostáva -203 dní
298 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 02. október 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Matýsek se do 2 let vyvíjel jako ostatní děti, pak ale přišel regres a ten obrátil na ruby život celé naší rodině a uvěznil ho v jeho vlastním světě, který toho má pramálo společného s tím naším.

Jsem maminkou dnes už 7letého syna, který trpí poruchou autistického spektra, ADHD, je těžce mentálně retardovaný agresivní. Maty je dnes bohužel na úrovni sotva ročního dítěte a péče o něho je psychicky a fyzicky velmi vyčerpávající. Svého syna miluji, ale jsem na maximálním vrcholu toho, co všechno mohu jako pečující osoba ustát a zároveň finančně zvládnout, a tak vás prosím o pomoc, protože to je boj, který sami nevybojujeme.

Syn je plně na plenách, kdy při neuhlídání konzumuje vlastní exkrementy, je neverbální, neumí žádný z úkonů sebeobsluhy, není orientován místem ani časem, nezná nebezpečí a neuvědomuje si ho. 

Toto všechno přináší extrémní psychickou zátěž pro celou naši rodinu. 

Syn je velmi agresivní a tyto výbuchy vzteku musíme řešit denně, během péče se vrhá na pečující osobu, kdy ji štípe, kouše, drápe a pověsí se jí za hlavu a trhá jí vlasy. 

Vzhledem k tomu, že syn váží momentálně 35 kg, tak je to už ohromný problém se účelně této agresivitě ubránit.

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je určena na hrazení osobních asistentů, kteří by nám s péči pomohli, tato péče je 24hodinová. Navíc nejsme rodiče jen jednoho dítěte, máme ještě starší dceru, která si také zaslouží naši pozornost. Dále výtěžek sbírky půjde na pořízení rehabilitačního kočárku, na vnitřní úpravu auta, kdy se do interiéru auta musí zabudovat klec, aby syn nemohl napadat při jízdě řidiče. Dále potřebujeme pořídit asistenčního psa, který by Matymu pomáhal zvládnout nastupující agresivitu, a který by ho dokázal uklidnit. Další finanční prostředky budou použity na další nezbytné zdravotní pomůcky, aquaterapie, canisterapie a na úhradu nezbytných léků.

S partnerem věříme, že náš syn patří k nám. Bojujeme, ale je to každý měsíc těžší a těžší. Prosím, pomozte nám v této extrémně náročné péči o něj.

Děkujeme.

poděkování

21. 09. 2023

z celého srdce bych chtěla Vám všem poděkovat, ze obrovskou vlnu solidarity a pomoci.

V diskuzi pod článkem jsem narazila na mnoho nepravd a křivých obvinění ze strany lidí a ráda bych některé věci uvedla na pravou míru.

Syn je plně medikován. Autismus nejde zjistit v těhotenství. Opravdu syn není žádný vrah,není zlý ze své podstaty,ale agresitiva je způsobená frustrací, kterou má, protože nemůže vyjádřit své potřeby. Ne nebrala jsem drogy, napila a nekouřila. S otcem Matyho jsme rozvedeni již 3 roky. Dcera Terezka se má fajn a každý den na večer máme nějaký program - díváme se na TV, spíme spolu v posteli, jíme dobroty, kecáme o holčičích věcech, smějeme se, jezdíme na kole, zajdeme si na kebab, do kina. Bohužel přes den na ní tolik času nemám, ale Terka je už relativně velká, má kamarády, chodí ven, natačí videa na Instagram. Nebojte se o ní. Peníze ze sbírky budou hlavně použity na placení osobních asistentů u nás doma, takže se právě o to víc můžu dceři věnovat. Do galerie posílám ještě nějaké fotky :-)

Ještě jednou děkuji, jste báječní a moc si toho vážím. Kráčmarová Zuzana

Zbierku dosiaľ podporili 975 darcov

100 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

500 Kč — Zuzka pred 7 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

„Přeji hodně lásky.“
909 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi