Podpořte zaměstnávání lidí s hendikepem v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj / Zbierku organizuje MENS SANA, z.ú. zc.anassnem@kcebv

0 %

Podpořte zaměstnávání lidí s hendikepem v Moravskoslezském kraji

Vybraných 50 777 Kč z 248 832 Kč
Zostáva -574 dní
20 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 04. máj 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

V této době plné nejistoty a nejasné budoucnosti potřebujeme podpořit zaměstnávání lidí se zdravotním a sociálním znevýhodněním, zejména lidí, které bolí duše. Práce je pro ně často jedinou motivací, smyslem života. A i vy nám můžete pomoci.

Našim posláním je objevovat pracovní potenciál v lidech, kteří měli méně štěstí než ti zdraví, a vytvářet společné kvalitní a originální výrobky šetrné k životnímu prostředí. Vyrábíme designové výrobky, děláme úklidové a provozní práce, provozujeme FITKO PRO MOZEK a PAMĚŤOVOU AKADEMII.

Lidé v ostravském sociálním podniku BOTUMY dostávají šanci získat práci a vrátit se tak zpět do „běžného“ života. Jedná se o lidi, kteří se v důsledku svých zdravotních omezení a nízkého sociálního statusu jen velmi těžce uplatňují na otevřeném trhu práce u běžných zaměstnavatelů.

Sociální podnik z části funguje v pronajatých prostorách městského obvodu Ostrava – Poruba. Stav pronajatých prostor se nacházel v havarijním stavu, a tak probíhá rozsáhlá rekonstrukce, téměř svépomocně. Vyčerpali jsme již veškeré vlastní zdroje a bez cizí finanční pomoci se neobejdeme. Vaše příspěvky nám pomůžou dokončit rekonstrukci, vybudovat sociálních zařízení, kuchyňku, sklad, vyměnit elektro a vodoinstalaci, položit podlahy a vybavit prostory osvětlením, nábytkem a potřebným vybavením pro provoz sdílené šicí dílny, učebny, obchodu a minikavárny.

A co všechno se po rekonstrukci vrátí k životu? Lidé nejenom z místní komunity získají zajímavé místo pro setkávání. Vznikne netradiční sdílená šicí dílna, obchod neotřelých designových výrobků, místo pro kreativní workshopy a vzdělávání a místo pro příjemný odpočinek třeba s knihou a dobrou kávou a drobným občerstvením. V nových prostorách budou probíhat autorská čtení, besedy o všem, co se kolem nás děje a nebudou chybět ani posezení s hudbou.

Ke každému člověku přistupujeme individuálně. Naše motto je „NECHCEME DÁVKY, CHCEME PRÁCI!“

MENS SANA

Mens Sana, z.ú. vznikla v roce 1996 pro podporu a rozvoj psychoterapie, ergoterapie a sociální práce zaměřené na problematiku péče o duševní zdraví, budování komunitní péče v Ostravě a vzdělávání v těchto oborech. V současné době poskytuje sociální služby, kognitivní rehabilitaci, pracovní rehabilitaci, terapeutické, vzdělávací, volnočasové programy, programy na podporu zaměstnávání lidí s duševním onemocněním a programy zaměřené na prevenci a destigmatizaci. Služby poskytuje ročně více než 300 lidem se zdravotním postižením v Moravskoslezském kraji.

Patrón zbierky 3

Milionář - Jiří Antoš

Patronem sbírky je Jiří Antoš, majitel zábavního parku Mirakulum.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Zbierku dosiaľ podporili 89 darcov

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Přátelé, politici, zastupitelé obce, rakev nemá kapsy. Není čas přispět také na dobrou věc, která bude sloužit také příštím generacím?“
1 879 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Ať se vám to podaří, pomohl bych, mám nemocné klouby“
121 Kč — Milan chovancik pred 2 rokmi

„Vím, že děláme krásnější místo pro život.“
1 230 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

40 Kč — Barbora Skupníková pred 2 rokmi

300 Kč — Jan Kynčl pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Nikča🌹 pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
29 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Zachraňme kocourka Mikiho s FIV!
88 %

Zachraňme kocourka Mikiho s FIV!

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
82 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci