Podpořte s námi perinatální hospic Dítě v srdci

Kostelec nad Orlicí / Zbierku organizuje Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s. zc.icdrsvetid@aniretak

0 %

Podpořte s námi perinatální hospic Dítě v srdci

Vybraných 254 750 Kč z 250 000 Kč
Zostáva -89 dní
102 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dítě v srdci podporuje a provází rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Získané finanční prostředky využijeme na podporu činnosti a aktivity Dítěte v srdci. Díky příspěvkům můžeme dodávat memoryboxy do nemocnic, zasílat je přímo rodičům, můžeme poskytovat téměř neomezeně krizovou intervenci ve chvíli, kdy to rodiče nejvíce potřebují.

Perinatální ztráta miminka po 12. týdnu těhotenství se dotkne podle statistik každé šesté rodiny.

V loňském roce jsme pečovali o více než 1000 rodin. Do porodnic a rodinám jsme v roce 2022 bezplatně poskytli 452 memoryboxů, téměř o 50 % více než v předcházejícím roce.

Hodnota jednoho memoryboxu je cca 2 500 Kč. Rodinám je do prázdných náručí vkládáme bezplatně.

Memoryboxy pomáhají od první chvíle a podporují v procesu truchlení rodinu dlouhodobě. Na memoryboxy pak navazuje služba odborného sociálního poradenství.

Pořádáme pro rodiny setkání, vedeme uzavřenou on-line skupinu ke sdílení osobních zkušeností, vedeme osobní podpůrné skupiny, budujeme pietní místa.

Více o memoryboxech zde.

Jak sbírka pomůže?

Částku 250.000 Kč bychom rádi využili na tvorbu a kompletaci 100 ks memoryboxů, na tvorbu informačních materiálů a na podporu činnosti organizace Dítěte v srdci.


PERINATÁLNÍ HOSPIC DÍTĚ V SRDCI, Z.S.

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR.

Jsme registrovanou službou odborného sociálního poradenství. Jsme tu pro všechny zasažené ztrátou miminka. Poskytujeme pomoc a podporu nejen v oblasti sociální, ale i krizové intervence a poradenství pro pozůstalé. Působíme na území celé České republiky. Nabízíme pomoc rodičům, ale také jejich blízkým, kteří chtějí rodiče podpořit a neví jak. Záleží nám na tom, aby rodiče měli při rozhodování všechny dostupné informace. Bezplatně je podporujeme nejen v okamžiku ztráty miminka, ale také dlouhodobě.

Pomáháme rodinám, které se rozhodují o ukončení těhotenství v jeho rané fázi, které stojí před volbou, jestli těhotenství ukončit, nebo děťátko nechat odejít přirozeně – když dítěti byla diagnostikována život limitující vada a rodinám, kterým nečekaně v průběhu těhotenství zemřelo miminko.

Rodičům pomáháme od první chvíle. Poskytujeme krizovou intervenci, spolupracujeme při tvorbě plánů péče v nemocnici, doprovázíme rodiny během těhotenství a porodu, poskytujeme odborné sociální poradenství a poradenství pro pozůstalé, podporujeme rodiny při zajištění pohřebních obřadů a rozloučení, poskytujeme duchovní podporu rodinám, zpětně dohledáváme uložené ostatky miminek (v případě neuskutečnění pohřbu), kromě maminek a tatínků podporujeme i další členy rodiny jako sourozence nebo prarodiče.

Rodiče po ztrátě dítěte podporujeme i dlouhodobě. Tvoříme a kompletujeme memoryboxy a předáváme je rodičům a do nemocnic,

vedeme podpůrnou diskusní skupinu pro rodiče po perinatální ztrátě a budujeme další podpůrné i svépomocné skupiny, pro rodiče organizujeme víkendové pobyty, duchovní poutě pro rodiny, putovní výstavy, benefiční koncerty a jiné osvětové akce,

realizujeme a podporujeme budování pietních míst.

Pojďte pomáhat s námi!

Děkujeme.
Patrón zbierky 1

Bosé děti

Partnerem sbírky je e–shop bosedeti.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 377 darcov

750 Kč — E-shop bosedeti.cz a jeho zákazníci pred 3 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„Mockrát děkuji za krásný projekt, za Vaši práci, energii a všem rodičům přeji hodně lásky, sily a odvahy ❤️“
1 500 Kč — Magdalena pred 3 mesiacmi

„<3 “
2 000 Kč — Alyona pred 3 mesiacmi

„Bobince ❤️“
500 Kč — Dulan pred 3 mesiacmi

„Za tobiaska“
236 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„❤️🤍🙏“
252 Kč — Adéla pred 3 mesiacmi

„Děkujeme za to, co děláte. My jsme box od vás sice nedostali, ale jinou upomínku ano a je to to jediné, co máme. “
500 Kč — Andrea pred 3 mesiacmi

„Za našeho chlapečka 💙🕊🥺“
373 Kč — Tereza Ciasnochová pred 3 mesiacmi

„Kéž by bylo boxů potřeba co nejméně...“
300 Kč — Eliška pred 3 mesiacmi