Podpořme samoživitelku Nelii a její dva pilné studenty

Opava / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořme samoživitelku Nelii a její dva pilné studenty

Vybraných 16 384 Kč z 16 384 Kč
Zostáva -112 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Nelia, jsem samoživitelka. V březnu loňského roku jsem se s dětmi musela přestěhovat z Kyjeva do České republiky.

Zažili jsme začátek války, jsou to naše nejhorší vzpomínky. Rozhodla jsem se zachránit děti a utéct do bezpečí. Jsem moc vděčná za to, že můžeme být tady a nemít strach o naše životy.

Hned po příjezdu jsem začala pracovat v továrně. Neměla jsem jsem však hlídaní pro syna a musela jsem skončit. Starší syn Kiryl je student střední školy, mladší Danylo nastoupil v září do 1. třídy základní školy. Našel si zde kamarády, mluví dobře česky a moc rád se učí. Jeho oblíbené předměty jsou matematika a tělocvik, paní učitelka ho chválí.

Zatím jsem vedena na úřadě práce a pravidelně docházím na doučování z češtiny. Hledám intenzivně novou práci, ráda bych se věnovala svému oboru, který jsem vystudovala na vysoké škole.

Jak sbírka pomůže?

Bohužel nemám možnost Danylovi doma zajistit pohodlnou výuku, musí dělat domácí úkoly u kuchyňského stolu. Ráda bych mu pořídila pracovní stůl a židli, a také další vybavení do školy, uhradila kroužek. Obracím se na Vás s žádostí o pomoc s pořízením věcí, které děti potřebují ke studiu.

Moc vám všem děkuji za podporu.


Sbírka byla spuštěna na základě doporučení organizace, se kteoru rodina spolupracuje.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Díky vám všem !!!

31. 01. 2024

Світ тримається на чуйних  та на небайдужих людях. Такі люди не залишаються осторонь, коли знають, що ближній потребеє допомогу. Для таких людей важливим є подарувати радість та зробити когось щасливішим. Сьогодні вдячна кожному, хто організува та доєднався до збірки і зробив щасливим мого сина. Він першокласник і, завдячуючи Вам,  отримав власний робочий куточок з письмовим столом. Його очі світились від радості, коли він обирав собі стіл в магазині. Його переповнювали емоції, коли стіл був зібраний та стояв у кімнаті. Тепер він в очікуванні стільця та шафи.

Дякую вам! Хай ваші добрі справи, добродушність та емпатія повертаються до вас!  Хай  ваші серця зігрівають дитячі посмішки та  радісні очі!

Zbierku dosiaľ podporili 9 darcov

„držím palce“
8 724 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

350 Kč — Anonymní dárce pred 4 mesiacmi

302 Kč — Anonymní dárce pred 4 mesiacmi

373 Kč — Anonymní dárce pred 4 mesiacmi

3 000 Kč — Ondřej Bielak pred 4 mesiacmi

373 Kč — Petr a Verča pred 4 mesiacmi

262 Kč — Anonymní dárce pred 5 mesiacmi

„<3“
2 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi