Podpořme Ivanku v její hře o přežití

Zlín / Zbierku organizuje Ivana Bednaříková zc.ynlov@avokirandeb.i

{}
0 %

Podpořme Ivanku v její hře o přežití

Vybraných 102 095 Kč z 750 000 Kč
Zostáva -313 dní
14 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. júl 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Ivana a je mi 47 let. Žiji ve Zlíně. Mám svalovou atrofii a jsem na invalidním elektrickém vozíku.

Neobejdu se bez pomoci jiných osob, na jejichž asistenci jsem závislá 24 hodin denně. Na zaplacení těchto služeb, mi však nezbývají finance.

Někdy je tak velmi náročné balancovat a hrát s životem trošku survivor – hru o přežití, když řešíte, jestli vás někdo obleče, pomůže s toaletou a dá vám najíst. Ale miluji život a vše co mi přináší, ať jsou to radosti či starosti, a tak bojuji.

Asistenci – zejména sociálních služeb a jiných soukromých osobních asistentů využívám především k ranní a večerní hygieně, k přípravě stravy a pití, k úklidu domácnosti, k zajištění nákupů, k pomocným pracím v domácnosti, k zajištění noční služby, bez které se neobejdu, a ke všem doprovodům – do společnosti, na úřady, k lékařům.

Pomoc jiných osob mi umožňuje vést plnohodnotný a svobodný život.

Vždy jsem se snažila na sobě pracovat a vzdělávat, což mi přináší větší svobodu a seberealizaci. Svůj aktivní přístup a zapojování se do společenského života vnímám také jako velkou možnost ovlivňovat představu a názor na lidi s handicapem.

Od roku 2020 podstupují léčbu spinální svalové atrofie. Jedná se o dlouhodobou a doživotní léčbu nákladnou nejen pro veřejné finance, ale i pro mě. K účasti na léčbě a k 2denní hospitalizaci si musím zajistit asistenci a dopravu, protože aplikace se provádí pouze ve fakultních nemocnicích, což pro mě je spádově FN Brno. Pro zvýšení efektu léčby následně pravidelně rehabilituji a využívám masáže, které také nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

V poslední době všichni pociťujeme nárůst nákladů na bydlení, potraviny a ostatní. Moje výdaje jen na služby spojené s osobní asistencí a rehabilitací stouply z 20 000,- měsíčně na 35 000,- měsíčně. Tyto náklady však nejsem schopna bez další pomoci zvládnout. Proto vás moc prosím o pomoc v tom mém survivoru – hře o přežití. Protože v mém případě to není jen reality show, která jde vypnout, ale realita, které čelím a bojuji s ní. Za jakoukoli Vaši pomoc vám budu neuvěřitelně vděčná. 

Patrón zbierky 1

1.ART INTERIER

Partnerem sbírky je e-shop 1artinterier.com a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 98 darcov

„Drž se, Ivčo😘“
3 333 Kč — Pavla pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ivi, přeji hodně štěstí a ať se ti daří. Ty a Renča = jedna větší bojovnica než druhá ;-)“
500 Kč — Marta pred rokom

333 Kč — M+J pred rokom

„😍“
2 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Petra pred rokom

„Držím moc place“
500 Kč — Anonymný darca pred rokom