Podpoříme samoživitelku Janu na cestě z azylu

Šumperk, Zábřeh / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpoříme samoživitelku Janu na cestě z azylu

Vybraných 26 500 Kč z 25 000 Kč
Zostáva -298 dní
106 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jana a je mi 46 let. Mám celkem 3 děti – nejstarší dcera Kateřina je již plnoletá a soběstačná, žije se svým přítelem nedaleko Olomouce. Mladší děti, 10letá Natálka a 4letý Matyáš, se mnou žijí v azylovém domě v Zábřehu.

Putování po azylových domovech

Jsem rozvedená – s bývalým manželem, který je otcem Natálky a Matyáška, bylo naše soužití velmi problematické. Tenkrát jsem těhotná poprvé skončila v azylovém domě v Žamberku, kde se Matyášek i narodil. Pak jsme se pokusili postavit na vlastní nohy a najít si vlastní bydlení, ale nezvládala jsem platit nájem, služby a situace nás donutila přestěhovat se znovu do azylového domu. Zde bydlíme asi rok a půl a po novém roce již budeme muset odejít. Otec dětí výživné neplatí pro své exekuce.

Znamená to pro nás buď putování po azylových domech v jiném městě, anebo konečně najít pro děti domov, což bych si z celého srdce přála. Ale nyní 11. 11. 2022 začínám navštěvovat online kurz na pracovníka v sociálních službách. Kurz mi zaplatil Úřad práce a jsem moc vděčná, že jej mohu začít navštěvovat a rekvalifikovat se. Poté totiž budu mít možnost získat příští rok práci na charitě. Což bude skvělé! I proto bych velice ráda zůstala zde v Zábřehu. Obracím na vás se žádostí o pomoc. 

Dcera Natálka chodí do 3. třídy základní školy a Matýsek zde chodí do mateřské školky. Nerada bych dětem opět měnila toto zázemí, kde jsou zvyklí, a kde již mají i kamarády. Natálka je velice citlivá holčička a každá změna je pro ni náročná.

Kauce jsou ale natolik vysoké, že není v mých možnostech byt sehnat.

Samoživitelka se zdravotním znevýhodněním

Mám vleklé zdravotní komplikace v podobě cukrovky, vysokého krevního tlaku a problémem s páteří (jsem po operaci plotének). Jsem uznána osobou zdravotně znevýhodněnou.

Až mě přijmou díky kurzu do nového zaměstnání, bude se nám mnohem lépe dařit i po finanční stránce a já budu dělat maximum pro to, abychom se nikdy již neocitli v podobné situaci. Pracovat chci a moc se na nové životní příležitosti těším. A i děti se konečně budou moci v novém domově psychicky stabilizovat. 

Nyní pobírám dávky hmotné nouze 9 400 Kč, přídavky na děti v částce 1 400 Kč na obě děti, příspěvek na bydlení máme okolo 7 500 Kč. Nájemné zde v azylovém domě činí 8 680 Kč. Dále platím obědy synovi ve školce – 860 Kč, mé léky vychází okolo 500 Kč. Po zaplacení všeho potřebného je to velice náročné vše zvládat.

Co nás dělí od toho, abych se mohla se svými dětmi nastěhovat do bytu a začít znovu normálně žít a dýchat, mít zase domov a nemuset se bát že nás za rok zase čeká stěhování? Je to kauce na bydlení, kterou musíme složit, ale z našich příjmu jí nejsem schopná našetřit.

Budeme vám neskonale vděční za pomoc. Moc děkujeme.

Díky Vám všem !!!

13. 02. 2023

Děkuji a zároveň bych velice chtěla poděkovat vám i dárcům kteří přispěli .Moc děkujeme že jste nám  pomohli začít znovu normálně žít.

Jana a děti

Zbierku dosiaľ podporili 17 darcov

1 500 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 374 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

„držím pěsti!!!!!!!“
500 Kč — irena pred rokom

1 164 Kč — znesnáze21 pred rokom

10 000 Kč — Li Fi pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Hodně štěstí a sil. Ať to vyjde! “
777 Kč — Michaela Kytlicova pred rokom

„Fandím Vám, abyste to zvládla a nemuseli jste se stěhovat. Doufám, že nová práce po rekvalifikaci Vám dá finanční jistotu a bude Vás i bavit.“
2 000 Kč — Eva Mlčoušková pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom