Pietní místo a památník pro nenarozené a předčasně zesnulé děti

Štíty / Zbierku organizuje Dítě v srdci, z.s. a BREAKFASTSTORY s.r.o. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pietní místo a památník pro nenarozené a předčasně zesnulé děti

Vybraných 10 000 Kč z 500 000 Kč
Zostáva 45 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Téměř každý z nás má ve svém okolí rodinu, která během těhotenství nebo krátce po narození přišla o své vytoužené dítě.

,,Dorotka se nám měla narodit v polovině května roku 2022. Na běžné kontrole měsíc před porodem gynekolog ale nenašel puls srdíčka přesto, že jsem ještě den před tím cítila pohyby. V ten moment se mi zastavil svět. Doma připravené všechny věci, oblečky, kočárek… Mít na tomto světě místo, kde se společně můžeme s naší dcerkou potkat, je v procesu hojení nenahraditelné a velmi cenné,“ tak iniciativu pro tvorbu pietních míst hodnotí Dominika Pávková, ředitelka spolku Dítě v srdci.

Jak sbírka pomůže?

Dobrý skutek skrze tuto sbírku pomůže všem těmto rodinám, které své miminko nemohly pojmenovat a důstojně pohřbít. Až do roku 2017 bylo totiž jejich dítě spáleno s dalším anatomicko-patologickým materiálem z nemocnice. Nemají tak za svým miminkem kam jít.

Památník a hrobka v jednom budou stát na Neředínském hřbitově, který od roku 2020 umožňuje v rámci svého areálu ukládat zpopelněné ostatky dětí, které tento svět opustily příliš brzy. Olomoucký pomník má mít výšku 2,9 m a korespondovat s výškou okolních pomníků. Světlý kámen syenit se jmény zemřelých dětí v mléčném bílém nádechu je v dostatečné tloušťce, aby vydržel povětrnostní vlivy po mnoho let.

Pozlacená koule na vrcholu pomníku symbolizuje slunce, ke kterému vzpínají své ručky všechny předčasně zesnulé děti.

V prostoru pod sluncem bude možné zapálit svíčku a zažehnout tak další vlnu naděje v procesu uzdravení všech ztrátou dotčených rodin. Vsypový otvor pro zpopelněné ostatky je uvažován v dolní části, popel následně poputuje podzemní šikmou šachtou do stávajícího vsypového otvoru hrobového místa.

Za návrhem památníku stojí sochař a architekt Jan Leyeten, který má se ztrátou vlastního dítěte přímou osobní zkušenost.

Projekt k vybudování pietního místa vyžaduje celkovou investici 1,3 milionů korun, vč. materiálu, dopravy a nářadí na opracování kamene. Částka 500 tis. Kč bude významnou pomocí pro realizaci tohoto projektu, který zdarma navrhl pro neziskovou organizaci Dítě v srdci, která pomáhá rodinám při ztrátě dítěte. Každá další koruna vybraná ve sbírce nad rámec bude použita pro účely sbírky a organizace Dítě v srdci.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

10 000 Kč — Znesnáze pred mesiacom