Opuštěné a týrané kočičky volají o pomoc. Podpořte útulek Srdcem pro kočky

Vrbičany / Zbierku organizuje Srdcem pro kočky, z.s. zc.ykcokorpmecdrs@avoklacak.anytsirk

{}
0 %

Opuštěné a týrané kočičky volají o pomoc. Podpořte útulek Srdcem pro kočky

Vybraných 23 419 Kč z 212 000 Kč
Zostáva 76 dní
11 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. február 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Kristýna a společně s manželem Michalem pečujeme od roku 2006 o opuštěná zvířata. V roce 2010 jsme založili registrovaný útulek Srdcem pro kočky. Brzy poté se k nám připojila kolegyňka Markéta. Od té doby tvoří základna kočičího útulku ve Vrbičanech a depozitum Nové Strašecí jeden kompletní a stabilní celek zapsaného spolku čili neziskové organizace. Obě sekce jsou řádně registrovány a provozovány ve vlastních domech.

Společnými silami s mnoha dobrovolníky, lékaři, krmiči a dárci již 20 let zachraňujeme opuštěné kočičky.

Protože nyní procházíme výrazně slabším obdobím, rozhodli jsme se vás požádat o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky bude použit na zaplacení budoucích faktur za veterinu, krmiva, steliva a také na neustálé dovybavování a obnovování útulku.

Jak šel čas, útulek se rozrůstal, měnil podobu a z útulkové péče se stal nekonečný boj o kočičí životy a s tím související honbou za financemi. Nesedíme, neleníme, ale sami se snažíme získávat finance aukcemi, prodejními akcemi v terénu a pravidelnými sobotními bazárky spojenými s prohlídkou útulku. Bohužel, ani to ale mnohdy nestačí, a proto hledáme různé cesty, jak ufinancovat náklady za veterinu, krmiva, steliva a další náklady spojené s provozem srdíčkového tandemu.

Trvalé máme ubytováno 100 až 120 kočiček dle náročnosti ročního období.

Ročně nám projde rukama několik stovek zvířat, uplynulými léty již několik tisícovek. Na základně útulku přijímáme ty nejtěžší možné případy – zubožená, vážně poraněná a handicapovaná zvířata, která se snažíme vracet do života. Letos například kocourek Anděl se strženým pyskem a brutálně polámanou čelistí, kocourek Ocásek s potrhaným břichem, kočička Micinka s prasklou dělohou a rozstřelenou čelistí, kocourek Albert s vážným poraněním v oblasti hrudníku, postřelený kocourek Josef plný muších larev, kočička Jenovéfa s utrženou zadní tlapičkou  a mnoho dalších případů.

Stará a trvale nemocná zvířátka mají možnost u nás dožít. V péči máme také na desítku kočiček s poraněnou páteří, mnohé z nich nekontrolovaně vylučují a nosí dětskou plenu. 

Nezřídka mají zvířata celoživotně šrámy na těle i duši. V depozitu se staráme především o kočičí mámy s koťaty, ale i mnoho dalších nemocných a handicapovaných kočiček. Jak na základně, tak i v depozitu hledáme nové domovy těm, u kterých to lze, a touto cestou našly již stovky kočiček své páníčky. Po celý rok nám běží také kastrace v různých lokalitách, kde o kočičky pečují krmiči. Kočičkám v rámci kastrací poskytujeme veterinární péči a po zahojení je vypouštíme očipované a registrované opět tam, kde je lokalita bezpečná. Navíc se aktivně věnujeme osvětě, aby se podobné situace nestávaly. Často je to ale boj s větrnými mlýny.

Každého Vašeho daru si nesmírně vážíme a co nejsrdečněji děkujeme.


V úctě a lásce za celý kočičí tým útulková teta Kristýna


Patrón zbierky 2

161

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 161

Wasco

Partnerem sbírky je e-shop wasco.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 34 darcov

50 Kč — Anonymný darca pred 15 hodinami

„❤️❤️❤️“
778 Kč — Marika pred 4 dňami

„Děkuji Vám!“
253 Kč — Eliška pred 5 dňami

3 000 Kč — Stachová Helena pred 5 dňami

„Držím všem kočičkám palečky ❤“
252 Kč — Lucinka.čičinka pred týždňom

200 Kč — Jitka Kač. pred týždňom

„QR platby 16.-19.11.2023“
2 000 Kč — znesnáze21 pred týždňom

200 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Přeji, ať se vám daří.“
450 Kč — Alena Kubíčková pred týždňom

„Všechny tety a kočičky zdraví Fanfulínek“
777 Kč — Ingrid pred týždňom