Okatá Gábinka je na cestě za dalšími pokroky

Praha / Zbierku organizuje Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

{}
0 %

Okatá Gábinka je na cestě za dalšími pokroky

Vybraných 58 400 Kč z 50 400 Kč
Zostáva -364 dní
116 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše Gábinka je veselá holčička a velká bojovnice, která zanedlouho oslaví 4,5 let.

Bohužel ji trápí hypotonický syndrom, který se projevuje nižším svalovým napětím, než by potřebovala, a k tomu má hypermobilní klouby. Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

Má opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko.

Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou prakticky od miminka denně intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, ergoterapie, logopedii, lekce Feldenkraisovy metody a hipoterapie.

Za získané finanční prostředky bychom Gábince moc rádi umožnili komplexní péči (neurorehabilitace, ergoterapie a logopedii) na neurorehabilitační klinice Astra v Újezdě nad Lesy, kam chodíme téměř 2 roky. 

Komplexní přístup, kdy se v rámci výše uvedených terapií trénuje celé tělo, hrubá i jemná motorika, koordinace pohybů a následně i logopedické cvičení, vnímáme jako stěžejní pro vývoj naší dcery.

Naše holčička rozumí, ale téměř nemluví, používá několik slabik s významem.

Má ale obrovskou snahu komunikovat, gestikulovat, velmi pěkně pracuje s komunikační knihou (jedná se o obrázkový výměnný komunikační systém - zatříděné fotografie a piktogramy sloužící k náhradní komunikaci). Od loňského září navštěvuje logopedickou školku, kde se jí moc líbí a má moc milé paní učitelky, které ji podporují v jejím rozvoji, učí další možné způsoby alternativní komunikace.

Gábinka má 7,5letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je naplňující sledovat, jak spolu vycházejí a jsou prima parťáci. 

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých pravidelných terapiích a rehabilitacích a mohla se dále posouvat dopředu. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnotnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme za pomoc všem laskavým dárcům. S úctou rodiče Gábinky a „velký“ bráška Tomík. 

Moc děkujeme milému neznámému dárci!

28. 02. 2023

Moc děkujeme milému neznámému dárci, který v poslední den konání sbírky pro naši malou dcerku poslal vysokou částku, díky níž Gábince můžeme umožnit potřebné terapie. Opravdu moc si Vaší pomoci vážíme! Děkujeme z celého srdce, Mockovi

Lucko, děkujeme!

24. 02. 2023

Ahoj Lucko, moc děkujeme za dovršení Gábinčiny sbírky. Vážíme si Tvé opakované pomoci. Míša

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VÁM VŠEM MILÝM DÁRCŮM

24. 02. 2023

Naši milí dárci, děkujeme za Vaši pomoc pro naši malou bojovnici. Gábinku čeká díky Vám spousta hodin terapií, které ji, jak moc věříme a přejeme si, zase posunou na její cestě za samostatnějším a plnohodnotnějším životem. Děkujeme Vám z celého srdce, rodina Mockových

Zbierku dosiaľ podporili 27 darcov

2 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

2 000 Kč — Miroslava Hyková pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Preji Gabince dalsi pokroky a neustavajici usmev.Zdravim i rodice a Tomika!“
505 Kč — Eliška pred rokom

„Hodně štěstí Gábince a celé úžasné rodině!!!“
2 112 Kč — Dana pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom