Okatá Gábinka je na cestě za dalšími pokroky

Praha / Zbierku organizuje Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

{}
0 %

Okatá Gábinka je na cestě za dalšími pokroky

Vybraných 58 400 Kč z 50 400 Kč
Zostáva -364 dní
116 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše Gábinka je veselá holčička a velká bojovnice, která zanedlouho oslaví 4,5 let.

Bohužel ji trápí hypotonický syndrom, který se projevuje nižším svalovým napětím, než by potřebovala, a k tomu má hypermobilní klouby. Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

Má opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko.

Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou prakticky od miminka denně intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, ergoterapie, logopedii, lekce Feldenkraisovy metody a hipoterapie.

Za získané finanční prostředky bychom Gábince moc rádi umožnili komplexní péči (neurorehabilitace, ergoterapie a logopedii) na neurorehabilitační klinice Astra v Újezdě nad Lesy, kam chodíme téměř 2 roky. 

Komplexní přístup, kdy se v rámci výše uvedených terapií trénuje celé tělo, hrubá i jemná motorika, koordinace pohybů a následně i logopedické cvičení, vnímáme jako stěžejní pro vývoj naší dcery.

Naše holčička rozumí, ale téměř nemluví, používá několik slabik s významem.

Má ale obrovskou snahu komunikovat, gestikulovat, velmi pěkně pracuje s komunikační knihou (jedná se o obrázkový výměnný komunikační systém - zatříděné fotografie a piktogramy sloužící k náhradní komunikaci). Od loňského září navštěvuje logopedickou školku, kde se jí moc líbí a má moc milé paní učitelky, které ji podporují v jejím rozvoji, učí další možné způsoby alternativní komunikace.

Gábinka má 7,5letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je naplňující sledovat, jak spolu vycházejí a jsou prima parťáci. 

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých pravidelných terapiích a rehabilitacích a mohla se dále posouvat dopředu. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnotnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme za pomoc všem laskavým dárcům. S úctou rodiče Gábinky a „velký“ bráška Tomík. 

Nemám slov, děkujeme Vám moc!!!!

22. 02. 2023

Dnešní milý neznámý dárce s přešťědrým darem, děkuji Vám z celého srdce. Opravdu moc si vážím Vaší pomoci a podpory pro naši malou holčičku. Ještě jednou veliké díky! Jste skvělý/skvělá!!!! Míša Mocková

Velké poděkování pravidelným dárcům a podporovatelům naší Gabči

20. 02. 2023

Milá Kamčo, Vašul a Filipe, vážíme si vaší opakované pomoci. Děkujeme, že si vždy najdete slovo podpory a taky posíláte značnou finanční částku. Moc to pro nás znamená. Dáváte nám naději, sílu a chuť do dalších bojů. Velké díky vám všem!


Poděkování skvělé ženě v mém životě - Mirce Hykové

13. 02. 2023

Milá Mirko, moc Vám děkuji za Váš příspěvěk pro Gabču. Vždy pro mě máte vlídné slovo a povzbuzení, když propadám beznaději. Vždy mi ukazujete, co všechno už jsme dokázali. A taky mi říkáte, že jsem skvělá máma. Moc děkuju, že Vás mám ve svém životě. Moc si toho vážím a za Gábinku moc děkuju, Míša

Zbierku dosiaľ podporili 27 darcov

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Gábinko, držím Ti pěsti. Míšo, ať vše dobře dopadne. Opatrujte se.“
843 Kč — Lucie Veselá pred rokom

5 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Gábi, natři nám to! :-*“
1 000 Kč — Kamila Homolová pred rokom

„;-)“
1 000 Kč — Vasule pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

700 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Sorry teď to líp neumím“
5 000 Kč — Filip pred rokom

211 Kč — Anonymný darca pred rokom