Odlehčovací služba pro Adama

Uničov / Zbierku organizuje Zet-My, z.s. zc.ym-tez@avorancok.anah

{}
0 %

Odlehčovací služba pro Adama

Vybraných 28 641 Kč z 45 000 Kč
Zostáva -823 dní
64 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. február 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Adamovi byl ve 3 letech diagnostikován autismus a mentální retardace. Dnes už je Adamovi 23 let, žije v bytě se svojí mámou a mladší sestrou, která začala dojíždět nově na střední školu.

U Adama se projevuje velmi specifické chování. Adam nemluví, ale pokud o něco žádá, tak na danou věc ukáže anebo si zakřičí. Takhle funguje celý jeho proces dorozumívání, ne vždy je ale lehké odhadnout, co zrovna potřebuje. Jeho maminka se musí o Adama starat skoro 24 hodin denně.

Výtěžek sbírky půjde na odlehčovací službu pro Adama, jejíž rozšíření rodina nutně potřebuje.

Adam nyní 2krát týdně v dopoledních hodinách navštěvuje Jasněnkudenní stacionář a od ledna 2021 1krát týdně využívá na 3 hodiny naši odlehčovací službu ZET, kterou poskytuje naše organizace Zet-My Olomouc. Ve službě potřebuje Adam 2 asistenty, kteří s ním tráví čas a dohlíží na něj, aby se mu něco nestalo. Díky odlehčovací službě se naučil trávit čas s jinými lidmi a pomalinku se od mámy osamostatňovat. Pro mámu je ale přesto péče o Adama jako samoživitelku vyčerpávající, hlavně když se musí starat sama o 2 děti, které mají své vlastní potřeby a Adam potřebuje opravdu neustálý dohled.

Další věc, kterou máma často řeší je, že se u Adama začala projevovat nepřiměřená závislost na ní. Jeho závislost se projevuje tím, že se vždy chce vrátit hned domů, když je dál od domova. Začne křičet a ukazovat směrem domů, a tím je náročný na pozornost.

Chlapec rozumí převážně krátkým větám, a pokud něčemu nerozumí, nebo se po něm chce více věcí najednou, cítí se být rozladěný, v nepohodě nebo křičí. Má rád svoje stereotypy a opravdu špatně snáší změny, protože jim nedokáže rozumět. Miluje jídlo a pití, ale jelikož má jednu ledvinu odoperovanou, musí se hlídat jeho pitný režim

Maminka tráví s Adamem skoro celý svůj volný čas, to je důvod, proč je pro ni momentálně situace těžká z finanční stránky, jelikož nemůže chodit do práce a jako samoživitelka musí zaplatit vše, co je potřeba, a tak jí bohužel nezbývají finance, aby si mohla dovolit pořídit delší odlehčovací službu a mohla jít alespoň na brigádu.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 27 darcov

„Opatrujte se“
500 Kč — Iva pred 2 rokmi

„Opatrujte sa!“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

15 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

400 Kč — Daniela pred 2 rokmi

„Přeji vám hodně síly. “
373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

935 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi