Nikola je nosička BRCA2 genu, pomůžeme jí s výpadkem příjmu po operaci

Brno / Zbierku organizuje Nikola Lakomá moc.liamg@277akmokal

{}
0 %

Nikola je nosička BRCA2 genu, pomůžeme jí s výpadkem příjmu po operaci

Vybraných 20 032 Kč z 20 000 Kč
Zostáva -787 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 29. december 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Nikola a jsem 24letá samoživitelka, která se stará o svou 3letou holčičkou, a také jsem nosička BRCA2 genu. Tato mutace zvyšuje riziko vzniku nádorových onemocnění – zejména prsu a vaječníků.

Abych měla větší jistotu, že tu budu co nejdéle pro svoji dcerku, rozhodla jsem se podstoupit oboustrannou profylaktickou mastektomii, po které přijdu o přirozený tvar prsů a ztratím, co nejvíce mléčné žlázy (95-99 %), stejně jako vzhled a pocit celistvosti obou prsou, ale získám ujištění, že nejspíše karcinom už později nedostanu.

Nyní budu šest týdnů v rekonvalescenci, bez fyzické zátěže. Mezitím budu docházet po týdnu na pravidelné kontroly na kliniku, neboť se začnou doplňovat expandéry na určitou velikost, po dobu cca 2-3 měsíců. Jakmile bude mít expandér svoji danou velikost a budou zahojené jizvy, tak mě čeká druhá operace – vložení implantátů.

Výtěžek sbírky půjde na úhradu nákladů na bydlení po dobu lékařských zákroků a neschopnosti.

Tato životní situace je jen na přechodnou dobu, nikoli na trvalo, neboť vznikla snížením příjmů z důvodu hospitalizace, operativního zákroku a následnou rekonvalescencí. Operace proběhla v úterý, dne 10.11.2021, a i když se snažím být díky ostatním silná a nebojácná, tak cítím, že se to ve mně hroutí. Jsem vyděšená, zklamaná, smutná a citlivá.

Rodinná anamnéza a co z ní vyplývá

U tety (otcova sestra) byl zjištěn nádor prsu v 37 letech. Pro podezření na dědičnou formu nádoru prsu bylo u tety provedeno genetické vyšetření genů BRCA1 a BRCA2.

Genetické vyšetření podstoupil i můj otec s dědem, kde výsledky byly též potvrzeny za pozitivní v BRCA2, ale s rizikem dědičné formy nádoru prostaty a tlustého střeva.

V mých 18 letech mi bylo doporučeno se tedy vyšetřit na mutaci genů BRCA1 a BRCA2. Provedení genetického vyšetření bylo zjištěno, že jsem zdědila tuto mutaci v genu BRCA2, které má dědičné riziko onemocnět nádorem prsu až 85 % a až 37 % u vaječníků. Dále může být mírně zvýšené riziko nádorů tlustého střeva, slinivky, žaludku, žlučových cest. Teta zemřela ve 44 letech na rakovinu prsu.

Uplynulo 6 let a já se rozhodla pro podstoupení oboustranné profylaktické mastektomie. Po které ztratím přirozený tvar prsů, vzhled a pocit celistvosti, ale získám ujištění, že nejspíše nedostanu karcinom.

Budu vám moc vděčná, když mi pomůžete projít si rekonvalescencí bez obav o naše bydlení.

Děkuji.

Poděkování

01. 01. 2022

Dobrý den,

moc Vám děkujeme za Vaše dary, které nám hodně pomohly. Neuvěřitelně rychle sbírka proběhla a velmi jste nám tak pomohli. 🙏

Jste neskuteční a úžasní!❤️

Poděkování

21. 12. 2021

Chtěla bych Vám všem velmi poděkovat za finanční pomoc. Jste úžasní lidé.


Velké díky

21. 12. 2021

Velmi Vám děkujeme za vaše dary. S dcerou si toho moc vážíme a děkujeme Vám. 🙏

Zbierku dosiaľ podporili 6 darcov

3 200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Posílám sílu a lásku“
111 Kč — Martina pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

10 000 Kč — Pallix pred 2 rokmi

„...“
500 Kč — R pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
27 %

Nenechme zlo Bez trestu