Mamince a pěstounce: fotbalové soustředění pro syna Dana

Hrádek u Rokycan / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Mamince a pěstounce: fotbalové soustředění pro syna Dana

Vybraných 5 012 Kč z 4 800 Kč
Zostáva -564 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 07. august 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Alena a jsem samoživitelka, maminka a pěstounka se 2 dětmi. Mám 11letého biologického syna Daniela a 6letého klučinu Tomáška v pěstounské péči, který není biologicky příbuzný. Je u nás již 1,5 roku a už je prostě náš. Máme ho rádi a on má rád nás.

Pěstounská péče

Dan svého nevlastního bráchu přijal velmi dobře, byl to totiž jeho nápad, protože si moc přál sourozence, tak mi myšlenku o pěstounské péči vlastně vnukl. Těšil se na mladšího sourozence 2 roky, než jsme dostali tu možnost vzít si domů Tomáška. Myslím si, že k nám velmi dobře zapadl, a i když se kluci někdy hašteří a pošťuchují, mají se rádi a umí si pomáhat. Dělí se spolu o hračky i o dobrůtky. Jsou prostě sourozenci se vším všudy.

Až to bude situace dovolovat, přidá se k nám další člen rodiny, kterému dáme laskavý domov. Výhledově chceme požádat o svěření dalšího dítěte do péče.

Dan miluje fotbal, hrozně ho baví.

V týmu má Dan kamarády i spolužáky ze třídy. Letos už začal s týmem jezdit i na zápasy. Trénink má dvakrát týdně. Tím už začíná být jeho volnočasová aktivita podstatně nákladná. Rád by letos vyrazil se svým klubem na fotbalové soustředění – fotbalový tábor.

Jak sbírka pomůže?

Jsem samoživitelka v podstatě celý Danův život, s jeho tatínkem se nevídáme a Dan ho vůbec nezná. Disponuji tedy skromným rozpočtem. Aktuálně alespoň vypomáhám brigádně na poště, kde zastupuji dovolené nebo nemocenské, což je nepravidelný přivýdělek, nicméně jsem ráda alespoň za tuto možnost. Bohužel nyní nemám prostředky, abych Danovi jeho vysněný tábor mohla zaplatit, stejně jako nové kopačky a fotbalový míč, se kterými by se sportu mohl věnovat naplno a sportovní vybavení by využil i na táboře. 

Když vidím, jak ho to činní šťastným, hrozně ráda bych mu umožnila pokračovat. Dan také moc hezky kreslí a navštěvuje i výtvarný obor na ZUŠ v Rokycanech, oba kluci mi dělají velkou radost.

Myslím, že pro jejich psychický i fyzický vývoj je velmi důležité je vést ke sportu a dalším aktivitám.

Spolupracuji s doprovázející organizací Domus a sociální pracovnice nás pravidelně navštěvuje, nebo jezdíme my za ní. Doporučila mě na tuto sbírku, aby Dan mohl vyrazit na fotbalové soustředění.

Moc vám děkuji za každý příspěvek, který synovi umožní si fotbalový tábor užít, moc si toho vážím.

Zbierku dosiaľ podporili 14 darcov

212 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

1 684 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„🍀✊“
200 Kč — Marketa pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

224 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi