Lepší život pro seniory díky technologiím

Celá republika / Zbierku organizuje Seniorem s radostí z.s. zc.itsodarsmeroines@avotrbjan.anaj

0 %

Lepší život pro seniory díky technologiím

Vybraných 0 Kč z 248 832 Kč
Zostáva -939 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. máj 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Že senioři a technologie nejdou dohromady? Omyl. Technologie mají velký potenciál pomáhat k lepšímu a aktivnímu životu seniorů. Přispějte k vývoji aplikace, která starším ročníkům otevře nové možnosti v digitální době.

Když se Jana Najbrtová narodila, jejímu otci bylo 64 let. Jak dospívala, jejich role se postupně měnily. Z pečujícího se stal opečovávaný a Jana celé gymnázium strávila péčí o otce v domově seniorů. Prožila s ním celý konec života, který vyhasl v době, když maturovala.

Po několika letech Janě kontakt se starší generací začal chybět. Všímala si nešťastných seniorů v centru Prahy, kteří plakali v parku sami na lavičce, v obchodě u pokladny… Chtěla pomoci, a tak založila bezplatné lekce jógy pro seniory, ze kterých vznikl celý projekt Seniorem s radostí, jehož je Jana zakladatelkou a ředitelkou.

Seniorem s radostí z.s. je dnes nezisková organizace, která přináší od roku 2016 aktivní život seniorům po celé České republice a od roku 2019 také na Slovensku. Pro seniory zajišťuje aktivizační a vzdělávací programy, pracovní pozice nebo technologickou péči.

Po prvním roce fungování organizace se k aktivizačním programům přidaly vzdělávací aktivity. Zapojovali se další a další dobrovolníci, jejich součet převýšil 100. Na programy v době před krizí docházelo kolem 10 000 seniorů. Na jejich žádost v roce 2018 vznikla i pracovní agentura, která seniorům bez finančního zabezpečení a sociálního zázemí nabídla možnost férových přivýdělků a vyhrála v soutěžích Social Impact Award a Women Startup Competition.

Nyní tým Seniorem s radostí a agentura Applifting představily progresivní webovou aplikaci pro starší dospělé. Aplikace vyhrála inovační maraton Nakopni Prahu a přivedla pozornost k tomu, jak využívat technologie, aby k nim měli přístup i starší lidé.

„Viděli jsme, jak se mnozí senioři během koronavirové krize měnili, když neměli vyžití a byli zavřeni doma. I ti, kteří dřív třikrát týdně chodili na jógu nebo francouzštinu, najednou nevycházeli ven. Došlo u nich k obrovským změnám na fyziologické i psychické úrovni,“ vysvětluje Jana Najbrtová.

Nová aplikace proto starším dospělým nabídne možnosti komunikace, socializace, aktivizace, vzdělávání a zajištění pomoci dobrovolníků i odborníků různých profesí.

Magistrát Hlavního města Prahy zajistil financování necelé poloviny částky na vlastní vývoj, a aby se podařilo aplikaci dokončit a mohla pomáhat i v této nelehké době, chybí na vývoj 350 000 korun.

Pomozte nám pomáhat a přispějte na smysluplnou a udržitelnou pomoc pro seniory. Děkujeme za každý příspěvek.

Patrón zbierky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Martin Hausenblas - Milionář

Patronem sbírky je podnikatel Martin Hausenblas.

Zbierku dosiaľ podporili 3 darcov

„Technický převod do sbírky Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme.“
-1 521 Kč — Nadační fond pomoci pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
95 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů
61 %

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více
181 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více