Lence vzal požár bydlení. Pomůžeme jí!

Rožnov pod Radhoštěm / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Lence vzal požár bydlení. Pomůžeme jí!

Vybraných 157 412 Kč z 500 000 Kč
Zostáva -398 dní
31 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. jún 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lenka je úžasná žena, moje bývalá kolegyně a kamarádka. Pracuje jako asistentka a tlumočnice do znakové řeči v místní škole pro neslyšící. Během svého života prošla mnoha těžkostmi a nástrahami, které ji život postavil do cesty. Je rozvedená, žije se svým mladším synem. Je velice hodná, trpělivá a obětavá, o čemž své okolí přesvědčuje každý dnem.  

Nyní se však sama ocitla na druhé straně, na straně, kdy ona sama bude potřebovat pomoc druhých. 

V pondělí 13.2. na chvíli odskočila ze svého bytu, když se Rožnovem rozezněly sirény hasičských vozidel uhánějících k jednomu z panelových domů. Lenčin nedávno zrekonstruovaný byt se ocitl v plamenech a kompletně vyhořel. Zůstali v něm její domácí mazličci: pejsek a kočka. Ty se, bohužel, zachránit nepovedlo.  

Lenka rázem přišla o veškerý svůj majetek, cennosti a doklady. Ztratila své dva milující zvířecí členy rodiny, kteří byli parťáky do nepohody a dodávali jí sílu ve chvílích, kdy nevěděla kudy kam.

 Byt je momentálně neobyvatelný a Lenka zůstala odkázaná na náhradní ubytování v provizorních prostorech.

 Ačkoliv je za to velice vděčná, domov jí to nenahradí. Je jasné, že to sama nezvládne a bude potřebovat naši pomoc.

 Jak sbírka pomůže?

 Finanční krytí pojišťovny je zatím v nedohlednu. Byt byl pouze 2 roky po rekonstrukci, bude muset projít znovu celkovou opravou. Další čerpání úvěru si paní Lenka nemůže dovolit, neboť žije z jednoho platu. Vybrané peníze půjdou na úhradu rekonstrukce bytu a náklady s tím spojené, nákupu nezbytného nábytku a dalšího vybavení, bez kterého se doma nedá fungovat.

 Věřím, že v soudržnosti je síla a jakákoliv částka pomůže. Budu moc vděčná i za každé sdílení.  

Ester a Boženka

Poděkování vám všem!

14. 06. 2023

Přesto, že je čeština bohatá, jen těžko hledám slova, kterými vyjádřit vše, co cítím, že bych chtěla sdělit. Člověk by v žádné životní situaci neměl ztrácet naději a neměl by se bránit  pomoci, která v tu chvíli přichází. Ztráta našich domácích mazlíčků je nenahraditelná, ztráta nově opraveného domova se z počátku zdála být neřešitelná. Energie i nová naděje přicházela s každou pomocí, ať už měla jakoukoliv formu... finance i povzbudivá slova. Troufám si tvrdit, že neexistuje "malá" či "velká" pomoc...

Srdečné poděkování patří iniciátorkám veřejné sbírky, kamarádkám Ester a Božence, za úžasný nápad i trpělivost, kterou se mnou na počátku měly.  Přesvědčit mne, abych dobrovolně vstoupila do veřejného prostoru sociálních sítí bylo opravdu těžké. Dnes nelituji!!! Že tato pomoc funguje a má smysl jsme viděli již od počátku, kdy nás začali podporovat přátelé, kolegové, známí, ale i zcela neznámí lidé.

Každému jednomu srdečně děkuji, pomyslně objímám a tisknu ruku. Jste úžasní, všichni!!! Přejeme si nechť se vám srdečnost, sounáležitost a štědrost vrátí měrou vrchovatou.

S úctou Lenka Fidrichová a syn Jeňa

Patrón zbierky 1

ALMARA Original Handmade

Partnerem sbírky je e-shop almara-handmade.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 161 darcov

„Leni, drž se! Posílám ještě pár korunek, snad aspoň drobek pomůžou! 😘“
500 Kč — Pavla P. pred rokom

„Leni, držím palce“
1 000 Kč — Vojtěška pred rokom

5 000 Kč — Česká komora tlumočníků znakového jazyka pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 221 Kč — Tomáš pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Klárka pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Denisa pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom