Léčba packy pana Pepina: umožníme mu zase dovádět!

České Budějovice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Léčba packy pana Pepina: umožníme mu zase dovádět!

Vybraných 10 862 Kč z 10 400 Kč
Zostáva -429 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Od spuštění sbírky pro našeho koucourka pana Pepina, který si poranil packu, jsme absolvovali několik dalších kontrol a převazů na veterině. 16. 11. 2022 při kontrole a převazu pan doktor konstatoval, že zlomenina krásně srůstá. Nicméně ukázalo se, že měkké tkáně nekrotizovaly stále víc a nekróza se rozšířila až ke stehnu pana Pepina směrem nahoru.

Čekalo nás nelehké rozhodnutí, zdali dál pokračovat v léčbě, nebo nohu amputovat. Po zvážení obou variant i rizik jsme se rozhodli, že ji necháme odstranit. Léčba by byla skutečně dlouhá, časově i finančně náročná a výsledek nejistý. Musím říct, že jsme se rozhodli správně, protože pan Pepin pár dní po zákroku ožil a jeho rekonvalescence probíhá skvěle. Nyní nás čekají ještě další návštěvy veterináře za účelem vyndání stehů a kontrol, zda je vše v pořádku. Doufáme, že bude! Mockrát děkujeme za každou poskytnutou podporu. Níže si můžete přečíst celý náš příběh.

Nový člen naší rodiny, Pan Pepin

V září 2022 se k našemu rodinnému domu zatoulalo malé kotě, které bylo podvyživené, mělo červy a ouška mělo plné svrabu. Začali jsme se o něj starat a následně jsme ho vypiplali, a i si ho osvojili. Byl to kocourek a dostal jméno „pan Pepin“. Pan Pepin byl zvyklý trávit čas venku, doma se moc nezdržoval. Vždy se jen pomazlil a pak se ustavičně dožadoval otevření dveří a chtěl jít dovádět zase ven.

27. 10. 2022 při příchodu domů jsme zjistili, že má kocourek poraněnou zadní nohu. Ihned jsme jeli k veterináři.

Diagnóza byla otevřená fraktura. Pomalu začal upadat do anafylaktického šoku, takže nebylo na co čekat. Nohu mu odoperovali a následně jsme započali léčbu: podávání antibiotik, léky proti bolesti. Od veterináře jsme si museli vypůjčit magnetoterapii, kterou jsme po dobu deseti dnů dvakrát denně používali. Skoro každý den jsme dojížděli na převazy a podávání ostatních léků...  

Nyní je jeho stav pana Pepina stabilizovaný, nicméně vyhlídky na brzké uzdravení jsou v nedohlednu. Na poraněné noze se mu udělala otevřená rána a léčba se prodlužuje. Snažíme se dělat vše proto, aby byl pan Pepin v pořádku a mohl dovádět s našimi dalšími kocoury, které máme. Celá tato situace má ale jeden velký problém, a to finanční stránku. Za operaci a léčbu jsme během jedenácti dní zaplatili již 37 tisíc a léčba ještě není u konce. Minimálně do konce roku budeme absolvovat několik dalších návštěv veterinární kliniky včetně ošetření. Náš finanční polštář se začíná pomalu ale jistě zmenšovat, a proto jsme chtěli požádat o pomoc dobré duše, které by panu Pepinovi a nám pomohli zvládnout toto nelehké období.

Jak sbírka pomůže?

V současné době je doba léčení odhadována minimálně na 4 týdny. Během těchto 4 týdnů budeme s panem Pepinem docházet na převazy (cca po třech), které se budou cenově pohybovat kolem 850,- Kč. Jednou za deset dní bude přidán ještě RTG, který stojí 800,- Kč.  

Pan Pepin už napořád zůstane členem naší rodiny a doufáme, že ve zdraví a lásce. Celý svůj výdělečný život se snažím finančně podporovat neziskové organizace, které se starají o blaho nevinných duší. Nyní jsme se však dostali do podobné situace, jakou prožívají jiní, a musím říct, že je to někdy vskutku bezmoc. Všem, co nás podpoří, vyjadřuji své největší DÍKY.

Pan Pepin je po amputaci nohy, jeho stav se každým dnem zlepšuje

23. 11. 2022

Od spuštění sbírky pro našeho koucourka pana Pepina, který si poranil packu, jsme absolvovali několik dalších kontrol a převazů na veterině. 16. 11. 2022 při kontrole a převazu pan doktor konstatoval, že zlomenina krásně srůstá. Nicméně ukázalo se, že měkké tkáně nekrotizovaly stále víc a nekróza se rozšířila až ke stehnu pana Pepina směrem nahoru.

Čekalo nás nelehké rozhodnutí, zdali dál pokračovat v léčbě, nebo nohu amputovat. Po zvážení obou variant i rizik jsme se rozhodli, že ji necháme odstranit. Léčba by byla skutečně dlouhá, časově i finančně náročná a výsledek nejistý. Musím říct, že jsme se rozhodli správně, protože pan Pepin pár dní po zákroku ožil a jeho rekonvalescence probíhá skvěle. Nyní nás čekají ještě další návštěvy veterináře za účelem vyndání stehů a kontrol, zda je vše v pořádku. Doufáme, že bude! Mockrát děkujeme za každou poskytnutou podporu. N

Zbierku dosiaľ podporili 26 darcov

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

250 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať se daří :) “
2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Anonymný darca pred rokom

690 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom