Laserová léčba pro Toníčka

Krmelín / Zbierku organizuje Jakub Dvorský zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Laserová léčba pro Toníčka

Vybraných 92 504 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -871 dní
154 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. marec 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ahoj kamarádi. Jsem Toníček, je mi sedm let a na první pohled vypadám jako normálně zdravý klučina. Bohužel to tak není. Trápí mě porucha autistického spektra s významnými projevy ADHD a funkční úrovní středně-těžké mentální retardace s významnou poruchou řeči. Mám celkové opoždění a provází mě rizikové chování s impulsivitou. Jsem odkázán na neustálou podporu a péči blízké osoby, kdy je potřeba mi věnovat zvýšenou dopomoc a stálý dohled i v základních činnostech denního života. Maminka s tatínkem mi pomáhají se vším. Je pro mě náročná orientace, komunikace, hygiena, stravování, oblékání a obouvání, léčebný režim i čas, kdy bych se mohl jen bavit a hrát si.

Od roku 2021 mám přiznáno ZTP/P. Je super, že můžeme použít bezpečná označená místa na parkovištích v blízkosti nemocnic, obchodů, úřadů atd., protože má nevyzpytatelná orientace a zkraty na parkovištích a v městském provozu ohrožovala nejen mě, ale i mé rodiče a brášku. 

Dosud moji rodiče mnoho mých potřeb zvládali obstarat a zajistit z našich prostředků, ale s mým rostoucím věkem a hendikepem je to pro ně stále náročnější a léčbu, která mi může pomoci, by přinesla naší rodině ze dne na den velkou finanční ránu.

Pomozte nám prosím s penězi na terapii, která může pomoci v mém vývoji a věříme, že dokážu pak i mluvit a poděkovat, a taky říct rodičům, jak moc je mám rád. Laserová terapie, která může i podle lékařů pomoci stojí 120 000 Kč. Budeme vděčni za každou částku.

Podle lékaře by Toníčkovi pomohla laserová kombinovaná terapie – laserové paprsky způsobují prokrvování a tím dochází k rozvoji mozkových buněk, zvýšená aktivita mozku pak vede k posunu dítěte v celkovém vývoji.

Nejvíce nás trápí, že se nabízejí možnosti léčby, které doposud nehradí zdravotní pojišťovny, a které jak již máme zmapováno z prostředí autistů a ADHD, přitom velice efektivně pomáhají ve zlepšení stavu a v pokroku a vývoji těchto dětí. V mnoha případech vedly k velikému zlepšení samotné komunikace a rozmluvení. Jsou to metody, ve které jsou vkládány velké naděje a mnoha lidem a rodinám již pomohly.

Jsme rozhodnutí jít do toho, a pomoci synovi v jeho zdravotním stavu i jinak, než jej do konce života nechat jen na pojišťovnou hrazené léčbě, tedy na farmaceutických stimulantech, neurotikách a antipsychotikách (tisercinu a podobně). Věříme, že by mohla pomoci

Běžnému životu se přizpůsobujeme, jak je to jen možné. Chodíme na výlety a zapojujeme se všichni jako rodina co nejvíce do aktivit společnosti i s Toníkem.

Rodiče i bráška doufají, že jednou se v prostředí a provozu budu orientovat sám, a zvládnu výlety i na svém vlastním kole. A taky, že jim vlastními ústy řeknu, že je mám rád. Pomozte mi v tom prosím taky. :) Toníček

Moc Vám děkujeme za každou pomoc. Rodiče Toníčka

Zbierku dosiaľ podporili 68 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„...něco málo :-) Ať se daří. Sbad se někdy potkáme :-) “
500 Kč — Richard a Lenka Fučkovi pred 2 rokmi

„Hodně štěstí Toníčku“
1 234 Kč — Romana pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Držíme palce.“
1 000 Kč — K. a J. pred 2 rokmi

„Držím palce, ať to vyjde😊“
1 221 Kč — Šárka R. pred 2 rokmi