Kyslík pro rozvoj Agátky

Jílové / Zbierku organizuje Veronika Turková zc.manzes@aavocnel.akinorev

{}
0 %

Kyslík pro rozvoj Agátky

Vybraných 6 628 Kč z 150 000 Kč
Zostáva -687 dní
4 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Agátka je má téměř 5letá dcera, která bohužel prodělala ve 2 letech regres. Přestala dělat “paci paci” a vyslovovat to, co už uměla. Byla ještě více nespavá a se všemi hračkami jen házela, nebo je stavěla do řady. Neotáčela se na jméno, nereagovala na lidi a vyhýbala se očnímu kontaktu.

Diagnózou se stal dětský autismus s přidruženou hyperaktivitou. Od té doby uběhl nějaký čas a přibyla nám také retardace řeči a lehká až středně těžká retardace mentální. Je tedy 1,5roční děťátko v těle téměř 5letého.

Celodenně je Agátka na plenkách, dost ponocuje a špatně spí, má problémy s jídlem, velmi špatný stav střev a s tím spojené bolesti bříška a potíže s trávením. Autistické záchvaty se jí dostavují při smyslovém přetížení. Nerozumí většině slov, jen pár každodenním frázím, a také neumí odpovědět. Neustále se tak jako její maminka snažím odvozovat a předvídat, co jsou její problémy a starosti. To samozřejmě vede k mnoha vyčerpávajícím nedorozuměním.

Dcera ke svému dalšímu vývoji potřebuje hyperbarickou komoru. 100% kyslík pomůže Agátce se rychleji rozvíjet a posilnit její imunitu. Pobyty v komoře přispějí ke zmírnění záchvatů, rozvoji řeči a porozumění.

V jiné sbírce jsme již vybraly 100 000 Kč, ty bohužel k zakoupení komory nestačí, proto vás prosím o pomoc i zde. Tato sbírka je vypsaná na doplatek.

Bohužel si hyperbarickou komoru nemohu dovolit doplatit sama, neboť musím dceři kupovat drahé doplňky stravy, bezlepkovou dietu a dietu bez mléka, kvalitní probiotika a k tomu šetříme společně s rodinou na auto, které bude potřeba k dojíždění do speciální školky a na další možnou léčbu, která stojí čtvrt milionu.

Tatínek Agátky s námi už nežije, a tak je Agátka hodně závislá na mně a zatím nebyla schopna ani docházet školky. Doufáme, že se to ale brzy změní, a že právě pobyty v hyperbarické komoře dceři pomohou na její cestě k tomu, aby mohla nastoupit do školky a postupem času i do školy. Vaším darem jí posunete v jejím vývoji přímo mílovými kroky, za což vám budu nesmírně vděčná.

Zbierku dosiaľ podporili 14 darcov

2 222 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Snad i pár korunek pomůže. “
252 Kč — Veronika pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Agátko jsi šikovná a silná holka drž se :-) “
1 000 Kč — Ivana Bastrová pred 2 rokmi

„:-*“
200 Kč — VP pred 2 rokmi

„Držím palečky 🙏“
500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně štěstí!❤️“
300 Kč — Kristýna Petříková pred 2 rokmi

„Říká se, že každá koruna je dobrá. Tak snad i to pomůže. Myslím na vás a přeji ať se vše podaří jak má. 🍀💙“
100 Kč — Déé pred 2 rokmi

„Držíme palce, Agátko! ❤️“
1 000 Kč — Medarek pred 2 rokmi

„Zvládneš to 😇“
252 Kč — Michal pred 2 rokmi