Křídla pro Míru

Vamberk / Zbierku organizuje Michaela Smutná zc.liame@aknilkaz

{}
0 %

Křídla pro Míru

Vybraných 342 221 Kč z 300 000 Kč
Zostáva -1367 dní
114 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 16. september 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

V prosinci loňského roku se Mírovi obrátil život vzhůru nohama.Jeho tělo leželo neskutečných 22 hodin bezvládně na zemi. Lékaři ho našli vevysokém stupni podchlazení – naměřená teplota 26 °C se téměř neslučovala seživotem. Míra se ale rozhodl, že bude bojovat. Pojďme ho v tompodpořit!

Tragická událost začala pádem z výšky, při kterém utrpěl zlomeninukrčních obratlů s následným poraněním míchy. Jaromírovi byladiagnostikována spastická tetraplegie – nohy jsou zcela ochrnuté, zachovanýzůstal pouze minimální pohyb rukou, který je ovšem nevyužitelný. 44letý Jaromírje tak odkázaný na pomoc partnerky, která o něj pečuje 24/7.

Před úrazem se věnoval svým koníčkům, partnerce a pejskům. Teď nedokážeříct, jakým směrem se bude jeho život nadále ubírat. „Z toho, co jsem dělaldřív naprosto automaticky, teď nezvládnu nic. Rád bych byl ale co nejvícesoběstačný. Chtěl bych se například ještě někdy sám najíst, pokud semi podaří zvednout ruce k ústům. A moc bych chtěl pomáhat partnerce,“nevzdává se Jaromír.

Peníze ze sbírky mu na jeho nelehké cestě velmipomohou. Část využije k zakoupení potřebných kompenzačních arehabilitačních pomůcek, které mu umožní předejít bolesti a křečím, azároveň partnerce usnadní péči. Pro zlepšení zdravotního stavu budou téžnezbytné rehabilitační pobyty.

Jaromír si chce také pořídit aktivní vozík. „Nechci už jen ležet doma nalůžku a přestat žít. Rád bych se s osudem popral i přesto, že je teď vševelmi bolestivé. Vozíček mi umožní volnost pohybu a budu na něm trávit mnohočasu,“ popisuje důležitost kvalitního vozíku. Další finance budou využityna doplatek auta, které je potřeba speciálně upravit, aby mohl pár bezpečněcestovat.

„Všem vám ze srdce děkuji za pomoc!“ vzkazuje všem dárcům.

Ze srdce díky

20. 09. 2020

❤ Děkujeme z celého srdce všem dárcům za podporu a pomoc. Za sdílení našeho příběhu a za pomoc dostat jej do světa. Nesmírně si toho vážíme přátelé. Díky vám můžeme pořídit vozidlo. Díky vašim darům máme na doplatek vozidla ve výši 216.000Kč vhodného k přestavbě, aby semnou Míra mohl cestovat vpředu, tak, jak je to přeci důstojné a přirozené ❤✊ dostaneme se na rehabilitace, k lékařům, za rodinou a kamkoliv kdykoliv to bude potřeba. 

Také, vzhledem k tomu, že Míra není vertikalizován do sedu a do stoje protože nemá stále ani jeden svůj vozíček (elektrický je ve výrobě a mechanický stále není schválený pojišťovnou) a zapůjčený z Kladrub mu nevyhovuje velikostně, nejsme mobilní a vertikalizace zde nikdo nedělá,  nebyl Míra vzhledem ke kolapsovým stavům již několik dnů venku na vozíčku a na sprchovém křesle mi v pátek při několikátém pokusu dostat jej do sedu nakonec omdlel 🥺  z tohoto důvodu pravděpodobně za zbytek vybraných finančních darů jako druhou věc budeme muset pořídit vertikalizační lavici domů, aby byl Míra každý den vertikalizován. S tímto jsou pak spojeny další zdravotní problémy jako je náhle vysoký tlak, kolapsy,  problémy s vyprazdňováním a život ohrožující autonomní dysreflexie 🥺😔

Díky těmto problémům se Míra minulý týden ocitl 2x v nemocnici 😔 a týden na to omdlel.

Takže vám všem opravdu moc děkujeme za možnost pořídit si tyto dva pro nás nepostradatelné pomocníky ❤🤝 Všichni se opatrujte, jste úžásní a my vám upřimně přejeme jen vše dobré ❤

02. 08. 2020

Vážení dárci, přátelé,

ze srdce děkujeme za vaše příspěvky, kterými se nám snažíte pomoci a podpořit nás v našem boji s osudem. Náš vděk, jak jsem již zmiňovala v předchozím příspěvku se nedá vyjádřit. Tolik si toho ceníme a to, že stojíte při nás nám dává sílu bojovat. Vaše slova, vaše podpora, váš zájem o ulehčení tohoto bolestivého zvratu v našem životě. Moc to pro nás znamená a velice si vaší pomoci vážíme. Hlásím, že Míra bojuje a pere se s touto nastálou a nelehkou životní situací co to dá a je skvělej. Jsem na něho tolik pyšná a jako k člověku k němu chovám obrovskou úctu. Jsem tady pro něho a oba víme, že v tomto boji nikdy nebude sám. Ve dvou jsme totiž silnější. A s pomocí vás všech není ta cesta tolik trnitá. Ještě jednou vám moc děkujeme. Míša a Míra

Vážíme si podpory

29. 06. 2020

Jakýkoliv finanční dar je pro nás nedocenitelnou pomocí, které si nesmírně vážíme❤ Ukazuje nám směr a otevírá dveře do vašich srdcí. Nacházíme v nich cit, lidskost, pochopení, dobrotu.... Podporuje to naše přesvědčení o tom, že jsou lidé stále schopni někomu druhému pomoci. Že nejsou ještě tolik skaženi a zahleděni do sebe. Že lidé nejen berou, ale také dávají s hřejivým pocitem u ❤🙏 Sdílením náš příběh dolétne k dalším případným dárcům. Darujte nám byť jen kousek vašeho času a informujte prosím o sbírce své přátelé a rodinu, třeba se také rádi zapojí a podpoří Míru v jeho opravdu nelehké životní situaci😔❤ moc vám děkujeme. M+M 💏

Zbierku dosiaľ podporili 397 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Míro, Míšo, přeju hodně sil a brzo naviděnou“
1 000 Kč — Miloš P. ml. pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Držím palce oběma, ať co nejlépe zvládáte?.“
1 000 Kč — Gabi Sršňová pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
17 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!
15 %

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!