Kmenové buňky a rehabilitace pro malého Mattea

Šumperk / Zbierku organizuje Kristýna Novotná zc.ynlov@antovon.anytsirk

{}
0 %

Kmenové buňky a rehabilitace pro malého Mattea

Vybraných 6 846 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 77 dní
3 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 23. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Když se Matteo 20. 8. 2020 narodil, nedýchal... Lékařům se našeho chlapečka povedlo zachránit, své první dny však strávil na JIP a v inkubátoru. Doufali jsme, že to pro něj nebude mít žádné následky, ale o 6 měsíců později mu byla diagnostikována chromozomální aberace, která zpomaluje jeho celý psychomotorický vývoj. 

V tento den se nám zhroutil celý svět. 

Na tuto nemoc zatím nebyl vynalezen lék. Jediné, co můžeme pro syna udělat, jsou intenzivní rehabilitace, které nejsou hrazené pojišťovnou. My stále hluboce věříme, že náš syn bude mít stejnou kvalitu života, jako mají i jeho dva starší milující bratři Rafaelek (10 let) a Cristianek (4 roky) a ostatní vrstevníci. Že s nimi bude moci vyrazit ven, chodit a mluvit... 

Kmenové buňky jako naděje na posun

Také vkládáme naději do kmenových buněk, které by mohly synovi ulevit po motorické stránce, a tak mu i pomoci se posunout. První cyklus v SK Malacky máme za sebou. léčba je spojena s ponory v hyperbarické komoře, které by měl Matteo podstupovat vždy týden před transplantací, a pak týden po transplantaci kmenových buněk. Celkově by měl Matteo podstoupit 4-5 transplantací během roku. Jedna transplantace nás vyjde od 7 000 do 10 000 €. 

Nejsme schopni celou tuto léčbu financovat, ale zároveň se odmítáme smířit s tím, že bychom pro naše syny neudělali vždy maximum.

Poslední rok byl naplněn utrpením a bolestí, kdy jsme trávili hodiny na cestách a v nemocnicích, ale také radostí z pokroku, který vidíme každý den. Jsme vděčni za podporu celé rodiny a přátel nám známým, ale i neznámým! Dodává nám to sílu nadále bojovat.

Pevně věříme, že s naší a Vaší pomocí udělá Matteo pokroky, které jsou pro nás obrovským zázrakem. Protože naděje umírá poslední. Mockrát vám všem z celého srdce děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

777 Kč — Anonymný darca včera

2 112 Kč — Anonymný darca pred týždňom

200 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Přeji mnoho sil, zdraví a lásky celé rodině “
374 Kč — Jana Havlínová pred týždňom

777 Kč — Josef Milerski pred týždňom

300 Kč — Anonymný darca pred týždňom

777 Kč — Marketa Tichavska pred týždňom

500 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Hodně štěstí, radosti a lásky od všech, které kolem sebe máš, Matteo 🥰“
777 Kč — Szakosovi pred týždňom

252 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami