Když odejde příliš brzy......

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. / Zbierku organizuje Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. zc.irv@avokcrms

{}
0 %

Když odejde příliš brzy......

Vybraných 188 065 Kč z 400 000 Kč
Zostáva -617 dní
47 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. september 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Eda byl skvělý kamarád a vynikající veterinář. Byl také znamenitý sportovec a především opora rodiny. Všichni ho měli za velkého bojovníka, nikdy nic nevzdával, ani zápas s nemocí. Přesto 25. května po vyčerpávajícím boji tomuto svému zákeřnému soupeři podlehl ve věku pouhých 49 let.

Své místo bude mít navždy v srdcích všech kamarádů, kolegů, spolupracovníků, vděčných majitelů zvířat a především nejbližších.

Po náhlém odchodu Edy pomůže sbírka rodině překonat největší těžkosti. Finanční prostředky budou použity na zajištění rodiny, při splácení hypotéky domu, na studia a sport pro syna Martina (12) a dceru Terezu (15).

Byl to šok pro všechny, tím spíš, že toho moc nenamluvil, zejména o sobě; ale mohli jste si být jistí, že vás nenechá ve štychu. V práci, ve sportu, ve všem. 

Od mládí se věnoval zvířatům. Po maturitě působil jako ošetřovatel ve zvířetníku Výzkumného ústavu v Brně Medlánkách, kde pracoval i při studiu a po promoci se zvířatům oddal naplno. Byl vynikající týmový hráč, ale stíhal přitom rozvíjet jak svoji vědeckou odbornost, tak klientelu stálých pacientů.

„Milý, příjemný, slušný, ochotný pomoci…takový byl pan doktor. Budu na něj vzpomínat jako na kolegu, se kterým jsme se téměř 20 let podporovali nejen profesně, ale i lidsky, když to bylo potřeba,“ vzpomíná Petra Miklišová, kolegyně v ordinaci. A dodává: „Milý Edo, já ani majitelé našich pacientů nezapomeneme!“

Nebylo mu dáno, aby jeho pozemský život byl dlouhý. A přesto hodně lidí potkal, ovlivnil, něco vybudoval, nějaký příběh prožil a posunul ho. A to byl pro mě Eda,“ řekl o něm dlouholetý spolupracovník Martin Faldyna z VÚVeL a spoluzakladatel sbírky.

„Díky Edovi jsme doposud dokázali velké věci na poli vědy a inovací v regenerativní medicíně,“ vzpomíná Břetislav Lipový, zástupce přednosty Kliniky popálenin a plastické chirurgie LFMU.

„Bylo až neuvěřitelné, jaký byl všestranný sportovec. Jakýkoliv sport, ať už to byl běh, triatlon, plavání, cyklistika nebo pro něj tolik srdeční veslování, ve všem přirozeně vynikal. Na tréninky chodil brzy ráno, když všichni ještě spali, aby poté mohl plnit pracovní povinnosti a odpoledne být s rodinou.“ Tak vzpomíná Luděk Mikulec z Veslařského klubu Brno.

Poděkování všem dárcům

24. 09. 2021

Milí přátelé, milí dárci,

společně s dětmi bych velmi ráda a upřímně poděkovala každému z Vás za pomoc, pochopení a soucit. Přečetla jsem všechny krásné vzkazy a množství příspěvků mne utvrdilo v tom, jak skvělý člověk Eduard byl a kolika lidmi byl respektován a milován. Za sebe i děti děkuji za vřelá slova i za Vaše příspěvky.

 

Jana G. s dětmi

Zbierku dosiaľ podporili 105 darcov

2 000 Kč — Aleksandra pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Podpora rodiny našeho kolegy “
48 077 Kč — Komora veterinárních lékařů ČR pred 2 rokmi

1 200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Stojíme za Natálkou
57 %

Stojíme za Natálkou

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině
90 %

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině

Operací v zahraničí zachráníme život dalším dětem
89 %

Operací v zahraničí zachráníme život dalším dětem