Jaký byl vliv vakcíny proti covid na populaci?

Praha / Zbierku organizuje Angelika Bazalová moc.liamg@avolazab.akilegna

{}
0 %

Jaký byl vliv vakcíny proti covid na populaci?

Vybraných 84 583 Kč z 50 000 Kč
Zostáva -237 dní
169 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. október 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Pojďte s námi podpořit týmy analytiků, kteří zjistí, zda masivní očkování mRNA vakcínami proti covidu zanechalo v populaci nějaké následky. 

Máme data od čtyř zdravotních pojišťoven. Pro výzkum jsme od nich získali anonymizovaná řádková data o klientech a jejich očkovacím statusu. Doteď se to nikomu nepodařilo. 

Jsme 2 nezávislí novináři. Máme svůj vlastní projekt s názvem Mainstream. Rozhodli jsme se, že to tak nenecháme. Jsme přesvědčeni, že veřejnost má na informace právo.

Tušili jsme, že u VZP neuspějeme a nemýlili jsme se. Zkusili jsme proto oslovit všechny zdravotní pojišťovny v ČR. A co se nestalo: čtyři menší pojišťovny nám vyhověly. Máme tedy anonymizovaná řádková data asi dvou milionů lidí roztříděná podle věku, a to i s očkovacím statusem. A přesně to matematici ke své práci potřebují.

Jak sbírka pomůže?

Údaje hodláme poskytnout všem, kdo s nimi budou chtít pracovat. Sami jsme zvědaví, co z nich vyplyne. Za zpracování žádostí o informace jsme zatím zaplatili asi 20 tisíc korun. Jde o poměrně velké balíky dat a pojišťovny mají právo si práci svých zaměstnanců nechat zaplatit. Další peníze budeme potřebovat na to, abychom s pomocí právníků získali data i od tří velkých pojišťoven, která je vydat nadále odmítají. Jsme přesvědčeni, že k tomu nemají důvod. Celkem jsme odhadli finanční nároky na 50 tisíc korun.

Chtěli bychom Vás požádat, abyste nám s tímto úkolem finančně vypomohli. Přispějte na data, ať víme, na čem jsme! 

Angelika Bazalová a Per Šourek


Děkujeme za podporu

10. 07. 2023

Milí lidé, zatímco nam štědře přispíváte - děkujeme! - první matematik a matematička se zakousli do dat a hned vyskakují další otázky. Rádi bychom proto podali další sadu žádostí, které nám pomohou dostat ze souborů konkretní informace o skutečných efektech očkování a zdravotní politice státu. Zatím jsme žádali data o případných úmrtích, nyní bychom rádi požádali o údaje související s nižší porodností. 

A zároveň jde o víc. Komu patří data shromažďovaná o nás za naše peníze? Jaktože profesor Dušek nedbá ani na verdikt Ústavního soudu a skrývá data před občany i statistiky? Má mít ÚZIS (= stát = Dušek) monopol na výklad zdravotní politiky státu? Právě to nás zajímá jako novináře nejvíc a na tom pracujeme, zatímco matematici chroustají čísla.

Prosíme přispějte na naši společnou - velkou drobnou práci. A uchovávejte si otevřenou mysl! V datech může být cokoli, a co tam je, se s námi dozvíte.

Zbierku dosiaľ podporili 133 darcov

500 Kč — Renata Hollova pred rokom

778 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

„pošlete mi , prosím, č. účtu “
273 Kč — Anonymný darca pred rokom

„🙏“
373 Kč — Eb pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Lenka Němcová pred rokom

„👌“
777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Fandím Vám a děkuji za vaši práci a energii, kterou tomu věnujete!“
373 Kč — Johana pred rokom