I po těžké operaci chce pracovat a být samostatný

Praha / Zbierku organizuje Marie Rosolová zc.manzes@806nafetslosor

{}
0 %

I po těžké operaci chce pracovat a být samostatný

Vybraných 10 278 Kč z 25 000 Kč
Zostáva -272 dní
41 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. október 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Pomozte mi prosím podpořit mého nemocného tatínka, který žije v pronájmu a s mou 16letou sestrou, o kterou se stará sám. Je rozvedený a do nedávna pracoval jako automechanik u dopravního podniku. Před několika měsíci nemohl dýchat, odvezli ho do nemocnice, kde zjistili, že má nemoc nazvanou CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc). Musí tedy užívat léky a dýchátka. 

Po několika měsících, co mu bylo diagnostikováno toto onemocnění, se začal cítit velmi slabý, ale nevěnoval tomu pozornost. Jako samoživitel neměl jinou možnost než neustále pracovat, aby se dokázal postarat o sestru a sám o sebe.

Jednoho dne přišel domů z práce a prodělal infarkt. 

Sestra, která byla v šoku a zpočátku si nevěděla rady, naštěstí zvládla zavolat RZS. Tatínek byl převezen do nemocnice, kde šel ihned na operační sál. Po operaci zůstával dál v kritickém stavu (ucpání cévy na 70 %), a proto následovala za pár dní druhá operace.

Pan doktor nám sdělil, že tatínek má vážně nemocné srdce a musí být v klidu a nenamáhat se, užívat trvale předepsanou medikaci. 

Současně nám sdělil, že nebude moci již vykonávat svou profesi, jelikož je fyzicky namáhavá a také na směnný provoz.

Jak sbírka pomůže?

Tatínek nechce být bez práce, chce pracovat a vyhnout se tak depresím, které má. Chce si sám vydělávat a zabezpečit sebe i svou 16letou dceru. 

Vzhledem k tomu, že už nemůže vykonávat současnou profesi, chtěl by začít rozvážet jídlo. Mohl by tak pracovat pouze přes den a dělat si potřebné přestávky. Tatínek však nemá řidičské oprávnění a řidičský průkaz si nemůže dovolit zaplatit. Já sama mu také finančně nemohu pomoci, protože jsem vážně nemocná a čeká mě těžká operace. 

Tatínek nemůže být bez práce, potřebuje platit nájem, jídlo a také zabezpečit dceru. 

Pomozte mu prosím k soběstačnosti příspěvkem na zaplacení autoškoly. Získání řidičského oprávnění mu pomůže zajistit si novou práci, kterou s ohledem na svůj zdravotní stav bude moci vykonávat. 

Bude vděčný za jakoukoliv pomoc. 

Děkujeme.

Lepší práce s mým zdravím

19. 01. 2024

Milí dárci, mnohokrát vám děkuji. Zatím jsem příspěvek nevyužil, jelikož musím našetřit zbytek financí na autoškolu, ale jsem velmi rád a moc děkuji za vybraní této částky. Jsem neuvěřitelně rád, že se našli lidé, kteří mi pomohli. Moc děkuji všem. ❤️

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držte se!“
1 000 Kč — Soňa pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

250 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Moc Vám držím palce“
250 Kč — Alex pred rokom