Elektrický pohon pro kvadruplegika Pavla

Brno-Medlánky / Zbierku organizuje Pavel Weigt zc.manzes@tgiewlevap

{}
0 %

Elektrický pohon pro kvadruplegika Pavla

Vybraných 87 711 Kč z 82 400 Kč
Zostáva -882 dní
106 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 07. júl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

V létě 2004, když mi bylo 19 let, se mi obrátil život naruby. Skočil jsem do vody šipku, ale tam, kde byla rok předtím hloubka 4 metry, byl najednou už jenom 1 metr. Když jsem se probral, cítil jsem, jak mě někdo drží pod rameny a mluví na mě. Byla to má přítelkyně, která mě vytáhla z vody. Řekl jsem: „Zlato, nemůžu hýbat s nohama ani rukama.“ a v tu chvíli jsem začal brečet, protože jsem věděl, že je zle.

Má kvadruplegie znamená, že už nikdy nebudu chodit a nikdy nesevřu prsty na rukou.

Elektrický pohon invalidního vozíku HURT-e mi vrátí volnost samostatného pohybu venku a zároveň ulehčí mojí pečovatelce. Tento elektrický pohon je velmi lehký (pouhých 12 kg) a rychle se připíná a odepíná pomocí jednoduchého pákového mechanismu k mému mechanickému vozíku, ze kterého se tak rázem stane vozík elektrický.

Hlavní výhoda tohoto pohonu jsou jeho malé rozměry a nízká váha oproti klasickému elektrickému vozíku, který váží 150 kg a nepřekoná schody nebo větší prahy a nedá se s ním vjet do úzkých prostor (starší futra dveří nebo úzké chodby starých budov). Toto všechno by s tímto pohonem odpadlo. Pokud bude někde schod nebo překážka, stačí jednoduše odepnout el. pohon a pečovatelka mě přes schod pozadu vytáhne. Bohužel je však tento pohon nad moje finanční možnosti, a proto Vás prosím o pomoc.

SAMOSTATNOST S OCHRNUTÍM

Po ochrnutí pro mě byla spousta věcí pryč. Práci, kterou jsem měl a miloval, už jsem nemohl dělat. V bytě, ve kterém jsem bydlel v 6. patře s výtahem a schody, už jsem nemohl bydlet a své první auto, které jsem si koupil ze své první výplaty, jsem už nemohl řídit.

Nebýt mé rodiny, která mi byla po celou dobu velkou oporou ať už v nemocnici, kde jsem strávil rok, nebo v rehabilitačním centru, kde jsem se učil jíst, čistit si zuby, oblékat se a pohybovat na vozíku, bez jejich pomoci bych nic nedokázal a nebyl bych tam, kde jsem teď.

Dnes je tomu už 17 let. Bydlím v Brně v bezbariérovém bytě společně s pečovatelkou a její mentálně postiženou dcerou. I když sám zvládám hodně věcí, které jsem se za těch 17 let naučil, stále nejsem zcela soběstačný a potřebuji každodenní asistenci. Má pečovatelka je moc hodná a nápomocná se vším, ale čím dál tím častěji pozoruji, že už jí dochází síly. Elektrický pohon jí uvolní ruce a mně vrátí možnost samostatně se pohybovat.

Moc děkuji za jakoukoli vaši podporu.

Peníze které se vyberou navíc budou dobře využity SLIBUJI

21. 06. 2021

Už se podařilo vybrat 87 511kč. a lidé a přátelé/známí stále přispívají. Je to úžasný a JÁ vám tady slibuji že vše co se podaří vybrat nad rámec cílové částky bude dobře využito ať už třeba na koupi oblečení pro vozíčkáře www.fzwear.cz nebo třeba na léky a katetry které jsou rok od roku dražší. Moc a moc vám všem děkuji za pomoc.

Veliké poděkování všem

19. 06. 2021

Dnes je 2 den z celkových 31 dnů po které by měla sbírka probíhat a zatím se vybralo 74 389kč. z celkové částky 82 400kč. Je to neuvěřitelný výsledek, za pouhý den a půl vybrat tolik a to vše jen díky Vašim příspěvkům. Chci vám všem moc a moc poděkovat.

poděkování

18. 06. 2021

moc děkuji Káťě a druhému anonymnímu dárci, každá koruna se počítá

Zbierku dosiaľ podporili 38 darcov

„Ať se Vám daří dobře. “
200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Též rád přispěji svojí trochou do mlýna :)“
778 Kč — Michal D. pred 2 rokmi

778 Kč — Iveta Koláčková pred 2 rokmi

„Ahoj Pavle, ať co nejlépe slouží 😉“
1 000 Kč — Lukáš Mochan pred 2 rokmi

„Cuus kamaráde, doufám ze ti i můj malý příspěvek pomůže v tvé nelehké situaci! Drž se 😉“
1 000 Kč — Jakub Schejbal pred 2 rokmi

778 Kč — Zvonda pred 2 rokmi

„Pavle, ať se ti daří“
778 Kč — Věra Škraňková pred 2 rokmi

„Máš to tam 😁 “
136 Kč — Aneta S. pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„At se Ti dobre jezdi 😉“
2 112 Kč — Jana Malirova pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
94 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů
61 %

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více
177 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více