Džony z The Tap Tap potřebuje vaši pomoc!

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

0 %

Džony z The Tap Tap potřebuje vaši pomoc!

Vybraných 2 500 Kč z 500 000 Kč
Zostáva -306 dní
1 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Za "normálních okolností" by byl Honza zcela jistě lamačem ženských srdcí, a třeba i bude. Je milý, vtipný a pohledný. Komplikovaný příchod na svět mu ale způsobil těžkou porodní hypoxii s rozvojem následné dětské mozkové obrny, která spolu s dalšími přidruženými diagnózami radikálně změnila plány a celý život nejen chlapci, ale i celé jeho rodině... Dnes je Honzíkovi 25 let a studuje obor keramika v Jedličkově ústavu. Miluje ženy a zpěv, hraje v kapele The Tap Tap a jeho písnička "Džony Macháček" se stala hitem nejen na koncertech, ale i v rádiích. "Díky koncertování zažívá úspěch na podiu i bouřlivý potlesk publika," říká jeho maminka.

Aby však Honzík mohl chodit do školy, hrát, jezdit na zkoušky kapely The Tap Tap a celkově se více začlenit do společnosti a normálního života, potřebuje nové auto.

Stávající vůz, kterým maminka Honzíka vozí, totiž po 15 letech dosluhuje a není na něj spoleh. „Honzíka, vzhledem k jeho onemocnění, nepříjemně vykolejují situace, kdy auto vypoví službu, a on je někde pozdě. To, co nás ostatní jen znervózní, jemu přináší těžké psychické trauma,“ vysvětluje maminka, která vás prosí o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Spolehlivý vůz bude pro Honzíka nedocenitelným pomocníkem v každodenním životě, na cestách do školy či stacionáře, na koncerty, k lékařům, na rehabilitace, do lázní i třeba k prarodičům, což chlapec samostatně nikdy nezvládne.

Máme podanou žádost o příspěvek na pořízení auta na úřadu práce, zatím není rozhodnuto a nevíme, jak to dopadne, pokud ano, o tu částku sbírku ponížíme. Jinak nové auto, které jsme vybrali stojí 550k. Sbírka je na 500k a konto Bariéry mají vybráno 25k.

„Pokud se to podaří, bude Honzík šťastný, bez starostí a třeba na nové auto ‚sbalí‘ i nějaké pěkné děvče,“ dodává maminka. Bez vaší pomoci ale nové auto pro Honzíka pořídit nezvládnu. O syna se totiž starám sama a pracuji jen na zkrácený úvazek, abych se mu mohla věnovat.

Pojďme Honzovi i jeho mamince ukázat, že tu nejsou sami, že mají nás a my chceme zase vidět Honzu spokojeného na pódiu!

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

2 500 Kč — Červinský pred rokom