Doplatek koupelny pro Jasona

Praha / Zbierku organizuje Karolína Mambote Martínková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Doplatek koupelny pro Jasona

Vybraných 6 673 Kč z 90 000 Kč
Zostáva -826 dní
7 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 19. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Malému Jasonovi jsou 4 roky a trpí dětskou mozkovou obrnou. Má velké defekty na mozku, což kromě velmi zhoršené pohyblivosti zapříčinilo i jeho střední mentální retardaci. Budoucnost a vývoj chlapce jsou velmi nejisté. Naštěstí má úžasnou maminku, která se o něj naplno stará. Sbírka pro malého Jasona do budoucna zajistí dokončení prostoru k životu se speciální péčí, jakou chlapec vyžaduje. 

Ani lékaři si nejsou jistí, jak bude jednou vypadat kvalita Jasonova života. Proto je nutné uzpůsobit jeho domov na bezbariérový, a to především koupelnu. 

Jason má nepohyblivou jednu ruku i jednu nohu a v prostoru proto sám nezvládne chodit ani s pomocí, samostatně to občas zvládá jen když se třeba přidržuje skříně. I tak ale často neúspěšně. Maminka obstarává kromě jeho krmení, přebalování, oblékání, přenášení a převážení v kočárku také jeho veškerou hygienu. To vše se ale do budoucna stává velkou obavou. Jak toto všechno budou jednou bez speciálního uzpůsobení s rostoucím chlapcem zvládat?

 Nadějí jsou lázně, které pravidelně navštěvují. Zde mají speciální vanu, u které zaznamenali se synem neobvyklé pokroky, proto mu ji maminka dopřála i domů i přes to, že její jediný příjem je příspěvek na péči 3. stupně (těžká závislost), z čehož ale dále ještě živí Jasonova dalšího sourozence. Přesto se ale samoživitelce podařilo z 200 000 na rekonstrukci našetřit již polovinu.

 Maminka nemá hlídání, syn nemůže chodit do školky a je na ní zcela závislý. Nemá tak možnost plnou částku na dokončení koupelny našetřit, i když tedy část přestavby na vlastní náklady již podnikla – například speciální vanu už umořila (přes 40 tisíc korun), do jejího plánu ale výrazně zasáhlo markantní zdražení stavebního materiálu. S postupující nejistotou a obavami o budoucnost je potřeba dodělat zbytek prací, finance již ale bohužel došly a maminka se nachází v bezmocné situaci. Našetřit další takovou částku je pro ni nemožné.

 Kdyby to nebylo potřeba, maminka by o pomoc jiné nežádala. Pro své děti chce ale v životě jen to nejlepší, i když se snažila rekonstrukci zaplatit z vlastní kapsy, nebylo to reálné. Touto formou se snaží získat zbytek potřebných financí na dokončení. „Předem moc děkuji za vaši jakoukoli podporu – ať už půjde o příspěvek do sbírky, nebo její sdílení.“

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Držím vám palce, oběma!“
5 000 Kč — Martha Issová pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Pelíšek pred 3 rokmi