Delfinoterapie pomáhají Báře zvládnout boj s nemocí: podpořme ji!

Praha / Zbierku organizuje Vendula Špetlíková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Delfinoterapie pomáhají Báře zvládnout boj s nemocí: podpořme ji!

Vybraných 59 164 Kč z 156 000 Kč
Zostáva 31 dní
38 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. august 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ahoj, jmenuji se Vendula Špetlíková a bude mi 12 let. Protože mi ještě není 18 let, tak jsem poprosila mou maminku se založením sbírky pro Barunku.

Báru Loydovou poznala díky baletu. V roce 2019 jsem začala chodit do Baletní školy Olgy Kyndlové, kde mě dodnes učí Barči maminka.

Barča pomáhá mamince, tedy spíše nám, dětem na baletu. Je s námi na hodinách, na baletních soutěžích, v Národním divadle, nebo Státní opeře když vystupujeme, ale i na letní baletní škole, nebo na závěrečném představení baletní školy První krůčky.

Barča je moc hodná a laskavá, všem kterým může, vždy pomůže. Máme ji všichni moc rádi, protože je jako náš „talisman“. Proto bych byla moc ráda, kdybychom ji zase jednou mohli pomoci my.

Jak sbírka pomůže?

Barča již na delfinoterapii v Turecku byla a moc jí to pomohlo. Proto bych byla moc ráda, pokud by Bára mohla jet a terapie do Turecka znovu.

Výtěžek ze sbírky pro Barču bude použitý na zaplacení Delfinoterapie v Turecku, nákup letenek, ubytování a stravu pro ni a jejího manžela, který ji kvůli jejímu zdravotnímu stavu a handicapu musí všude doprovázet. 

Pokud se vybere více, nebo méně financí, než je cílová částka sbírky, tak budou finanční prostředky použity na další potřebné terapie a léčebné pobyty Barči.

Věřím, že cestu za delfíny se podaří zrealizovat a že léčba Barče pomůže zlepšit její zdravotní stav a kvalitu života.

Předem děkuji za každé sdílení tohoto příběhu a Váš příspěvek na pomoc Barče.


Kdo je Barča a proč ji chci pomoci?

Bára se narodila s dětskou mozkovou obrnou a lékaři byla hned na začátku svého života označena jako případ na vozíček, bez možnosti pohybu, odkázaná na pomoc ostatních. Její rodiče takovou diagnózu odmítli a díky jejich trpělivosti, vytrvalosti a vůli se pomocí Vojtovy metody zrealizoval první zázrak a „postavila se na nohy“. Bára měla několik handicapů zahrnující poškozenou motoriku, zhoršený sluch i zrak a pomalejší vývoj. Ale Barča díky velké dřině, ale i bolesti začala dělat pokroky a díky tomu dnes stojí, chodí a funguje skoro jako my všichni zdraví. Barča se byla schopna postupně začlenit do „normálního“ života, chodit do školky a poté i do školy.

Od 14ti let však náhle přišly epileptické záchvaty a život se pro ni stal ještě větší výzvou. Musela přerušit mnoho činností, které byly jejím životním hobby, mohly se stát její prací a držely ji nad vodou – někdy doslova, jako v případě jejího oblíbeného plavání.

Její zdravotní stav se medikací postupně stabilizoval a byla schopná studovat na střední škole se sociálním zaměřením a složit maturitní zkoušku.  Začala pracovat s postiženými dětmi, na které se díky svému handicapu umí velmi dobře naladit a učila je plavání. Potkala svojí spřízněnou duši a vdala se. Její muž Radek je pro ni velkou oporou. Dále Barča pracovala jako asistentka pedagoga na základní škole a pomáhala dětem s poruchami učení zvládat běžnou školní rutinu a zařadit se do kolektivu.

V době covidu se vlivem stresu z nucené izolace objevily další a silnější epileptické záchvaty a její zdravotní stav se zhoršil. Počet záchvatů dosahoval počtu až dvacet denně. K tomu se přidaly i záchvaty neepileptické a prudké migrény. S pomocí terapie i léků na sobě Bára začala pracovat ještě intenzivněji, ale záchvaty a následné migrény ji prakticky vyřadily z denního provozu a odřízly od všeho, co bylo smyslem jejího života.

Bára se i přes některé své zdravotní omezení nevzdává radosti života a svých koníčků. Ráda fotografuje, miluje divadlo a především svět opery. Nafotila své přátelé umělce na jevišti při představení, ale i v přírodě. Uspořádala výstavu svých amatérských fotografií. Vernisáž pojala jako besedu s cílem podělit se o své zážitky a inspirovat ostatní.

Ačkoliv minulá delfinoterapie pomohla opravdu zázračně, záchvaty nezmizely úplně a mnoho obtíží se postupně zas vrací.

Byla bych proto ráda, pokud by Barča zase mohla „nabít baterky“ od delfínů a mohla spokojeně a lépe žít.

Bára má v životě stále nějaké překážky, ale i tak se s tím vždy statečně pere, proto je neuvěřitelnou inspirací pro nás všechny a zaslouží si, zase být i se svými zdravotními potížemi na tom o trochu lépe.  Moc si přeji, aby Barča byla zdravá a šťastná. Vím, že zdraví předat nemůžeme, ale dopřát lepší život ano! Pomůžete se mnou prosím Báře?

Zbierku dosiaľ podporili 51 darcov

5 000 Kč — Anonymný darca pred 2 hodinami

500 Kč — Anonymný darca pred 11 hodinami

„Přejeme ať je lépe tým z Papouškova “
2 000 Kč — Norbert pred 11 hodinami

500 Kč — Anonymný darca pred 11 hodinami

100 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom

100 Kč — Anonymný darca pred týždňom

373 Kč — Anonymný darca pred týždňom

200 Kč — Anonymný darca pred týždňom

252 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami