Další pokroky pro Anielku: Darujme jí lepší budoucnost

Moravská Třebová / Zbierku organizuje Monika Almanová zc.manzes@bakkin

{}
0 %

Další pokroky pro Anielku: Darujme jí lepší budoucnost

Vybraných 220 169 Kč z 390 000 Kč
Zostáva 32 dní
56 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. august 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Anielka je naše vymodlená 4letá holčička, která se potýká s onemocněním způsobeným jejím velmi smutným příchodem na svět. Původně jsme totiž čekali dvojčátka – 2 holčičky, jedné ale na konci těhotenství přestalo bít srdíčko a zemřela. Anielka v té chvíli neměla kyslík, a tak došlo k těžkému poškození mozku.

Má nejtěžší formu DMO, spastickou kvadruparézu – ochrnutí všech končetin a centrální poškození zraku, mikrocefálii a epilepsii.

Prosím, pomozte nám podpořit Anielčin vývoj neurorehabilitační terapií – Feldenkraisovou metodou, která jí velmi pomáhá dělat pokroky, a to nám dává velkou naději. Feldenkraisova metoda je však velice nákladná a není v našich silách, abychom ji sami financovali. Proto jsme před 2 lety dělali naši první sbírku a díky hodným lidem jsme mohli absolvovat už mnoho lekcí této metody v ČR i zahraničí. S vděčností v srdci se díváme na to, co všechno Anielka už překonala a jak se vývojově posunula. I vy jste jí na této cestě velmi zásadně pomohli v předchozí sbírce. Už se nedusí při krmení, naučila se polykat i kousat stoličkami.

Mentálně je na tom nesrovnatelně lépe, dobře rozumí řeči. Dokáže se pohybovat plazením.

Začala více vnímat své ruce, o kterých dříve ani nevěděla. Zrak se také posunul. Umí nás obejmout, pohladit a je s ní legrace. Pro nás jsou to ohromné pokroky vzhledem k prognóze lékařů, kteří jí nedávali vůbec žádnou šanci na jakýkoli vývoj.

Avšak i ten sebenepatrnější pokrok je doslova vydřený. Péče o Anielku je nepřetržitá 24/7. Od rána do večera s ní neustále cvičíme, stimulujeme každou část těla, 3x denně dostává lekce Feldenkraisovy metody. I krmení a podávání vody zabere několik hodin denně. Zbytek času cvičíme fyzioterapii, speciální jógu, kraniosakrální terapii, hipoterapii a jiné léčebné procedury.

Jsme na vše s manželem sami, neznáme, co je to odpočinek, ani volný čas. I celou noc ji polohujeme, aby se nezhoršovala spasticita.

Jak sbírka pomůže?

Díky Vaší štědrosti jsem zvládla dokončit výcvik Feldenkraisovy metody v Rakousku.

Tento výcvik byl pro nás nesmírně důležitý, jelikož nám umožňuje lépe a dlouhodobě pracovat s Anielčiným postižením. Kromě toho, že denně pomáhám naší Anielce, snažím se také pomáhat i dalším potřebným dětem, ale kvůli náročné péči o Anielku, je to časově velmi omezené.

Prosíme o finanční podporu, abychom mohli Anielce i nadále umožnit lekce Feldenkraisovy metody v Česku i v zahraničí, včetně ubytování během rehabilitací.

Abych se i já, Anielčina maminka, mohla dále vzdělávat v této oblasti a mohla jsem tak stále lépe každý den pomáhat naší holčičce, ale i mnoha jiným nemocným dětem. Anielka bude také potřebovat speciální kočárek, který pojišťovna nehradí, a další kompenzační a rehabilitační pomůcky (speciální židličku, rehabilitační stůl).

Našim velkým společným přáním i s manželem je měnit osudy rodin s dětmi s postižením k lepšímu a šťastnějšímu životu.

Za každý dar vám velmi děkujeme!

Patrón zbierky 1

3034

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3034. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 188 darcov

„Hodně sil a odvahy na další cestě ke vzdělávání a pomoci vaší dcerce“
252 Kč — Lenka pred 17 minútami

„Také jsme u porodu prodělali hypoxii, celé rodině jen to nejlepší, vaše malá je krásná. “
200 Kč — Anonymný darca približne pred hodinou

252 Kč — Anonymný darca pred 3 hodinami

500 Kč — Anonymný darca pred 6 hodinami

„Přeju celé rodině hodně sil ❤️“
200 Kč — Katka pred 13 hodinami

252 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

„Přejeme hodně sil 🙏❤️“
500 Kč — Verča, Viktorka, Kristiánek pred 3 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami