Bezbariérový automobil pro Lukáše s protézou nohy

Budislav / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Bezbariérový automobil pro Lukáše s protézou nohy

Vybraných 0 Kč z 800 000 Kč
Zostáva -419 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Lukáš, je mi 39 let a již od malička jsem trpěl zdravotními problémy (např.: cukrovka a alergie). Před několika lety se můj zdravotní stav začal zhoršovat poté, co jsem utrpěl těžký pracovní úraz páteře a zlomeninu pánve. Později se mi stal ještě i těžký úraz kotníku, proto mi ho lékaři museli dát dohromady za pomoci 12 šroubů a dvou kovových desek.

Amputace nohy

Neštěstí se se mnou vezlo dál a jednoho dne jsem našlápnul na rezavý hřebík. Dostal jsem těžkou otravu krve, a dokonce i kostí, vlivem toho mi museli nohu amputovat. Změnil se mi tím celý svět, nemohl jsem zůstat ve svém zaměstnání ­– pracoval jsem totiž jako řidič traktoru.

I když dále pracovat po rekonvalescenci můžu a i chci, nechtějí mě nikde zaměstnat.

S tím souvisí moje zhoršená finanční situace. Nyní mi do toho přišel nenadálý výdaj, jelikož starší auto, na které jsem dostal příspěvek od ÚP cca před třemi roky, se začíná stávat nepojízdným. Sám se bez auta skoro vůbec neobejdu – velmi těžko se mi dostává do vysokých autobusů a vlaků. Do se sedaček veřejné dopravy se také těžko díky umělé noze vejdu, a hlavně se to neobejde bez cizí pomoci.

Zjišťoval jsem si cenu nového auta, které by bylo přizpůsobeno mému handicapu a bohužel mi bylo naceněno s důležitou výbavou cca 800 000 Kč. Takovým obnosem peněz já ani moje rodina nedisponujeme. Dnes jsou ceny aut velmi vysoko. 

Byl bych moc šťastný a velmi rád, kdybyste mi touto sbírkou jakýmkoliv příspěvkem pomohli se stát zase o něco mobilnějším a soběstačnějším v životě s handicapem. Doufám, že nový automobil mi například pomůže i v cestě za novou prací... Moc děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„Převod do jiné sbírky na přání organizátora“
-373 Kč — znesnáze21 pred 6 mesiacmi

373 Kč — Petr pred rokom