Azylový dům Jonáš potřebuje elektrospotřebiče pro maminky a děti

Česká Lípa / Zbierku organizuje Charita Česká Lípa zc.lchcf@avokarovd

{}
0 %

Azylový dům Jonáš potřebuje elektrospotřebiče pro maminky a děti

Vybraných 14 700 Kč z 350 000 Kč
Zostáva -534 dní
4 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Když se ocitnete v těžké náhlé životní situaci, ztratíte domov nejen pro sebe, ale i pro své děti, tak si nepřejete nic jiného, než abyste měli kam složit hlavu.

V Azylovém domě Jonáš se nachází 40 lůžek pro rodiny s dětmi, které by jinak byly absolutně bez střechy nad hlavou, což z něj činí největší azylové zařízení svého druhu v okrese. Domov od roku 2002 pomohl přes 700 matkám v životní tísni a 1 300 dětem.

Dočasné ubytování, sociální pomoc a podporu zde nalézají rodiče s dětmi nejen z Českolipska, ale také z přilehlých okresů Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Litoměřice ad.

Často k nám kvůli anonymitě cestují klientky, které zažily domácího násilí. 

Charita Česká Lípa zahájila v září roku 2021 nezbytnou rekonstrukci z důvodu téměř havarijního stavu budovy. Rekonstruovaný objekt byl nezateplen a fasádní výplně byly na hraně použitelnosti, s tím byly spojené vysoké provozní náklady především na vytápění. Vnitřní rozvody se potýkaly s problémy údržby na hranici životnosti rozvodů elektro, vytápění a kanalizace.

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je určená na nákup elektrospotřebičů do 11 malých bytů: 11 sporáků a 11 kombinovaných chladniček. Zároveň potřebujeme do společných prostor pořídit 4 pračky (1 s větším objemem a 3 klasické pračky). Celkově je třeba pořídit kvalitní vybavení, avšak za rozumnou cenu, proto jsme již dopředu udělali průzkum trhu s cenovými nabídkami a vybrali nejvhodnější výrobky. V případě kuchyňských spotřebičů jsme zvolili ty, které jsou energeticky výrazně úspornější, což je pro chod azylového domu zásadní ekonomické kritérium. V případě praček je potřeba taktéž kvalitních výrobků z důvodu situací, kdy klientky přicházejí náhle v nouzi do azylového domu a jejich oblečení a veškeré prádlo včetně povlečení a ručníků je špinavé, případně i hrozí zavlečení štěnic a vší do prostor azylového domu. Udržování čistoty a hygieny je navíc velmi důležitou aktivizační činnosti, kdy pracovnice učí klienty udržovat oblečení dětí a také domácí textil v čistotě a v pořádku.

Budeme vám moc vděční, když nám pomůžete poskytovat střechu nad hlavou těm nejzranitelnějším. Darujete jim tak v jejich těžké životní situaci to nejpotřebnější – mít kam složit hlavu.

Zbierku dosiaľ podporili 12 darcov

„Ať se maminkám hezky žije :-) “
3 000 Kč — Rodina s dětmi pred 2 rokmi

„Ať se daří se sbírkou :-)“
728 Kč — Vojta s maminkou pred 2 rokmi