Automobil pro Lukyho

Žatec, Libědice / Zbierku organizuje Mariana Štillerová zc.manzes@anairamaniram

{}
0 %

Automobil pro Lukyho

Vybraných 1 500 Kč z 300 000 Kč
Zostáva -766 dní
1 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 23. január 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Automobil pro Lukyho

Náš bojovník Luky, kterému je 16let, si na svět hodně pospíšil. Narodil se předčasně, už ve 29. týdnu a bohužel se to neobešlo bez následků. Týden po porodu u něj došlo ke krvácení do mozku, což v kombinaci s nedostatkem kyslíku způsobilo rozvinutí dětské mozkové obrny.

Na Lukáše jsme moc pyšní, že navzdory svému hendikepu zvládá chodit do školy, kde má individuální plán a asistentku. Navštěvuje už 8. třídu a denně tráví se svými spolužáky 4 hodiny ve škole.

Luky se pohybuje pomocí vozíku, nebo chodítka, ale potřebuje k tomu asistenci. Jeho pravá ruka je pohyblivější než levá.

Věděla jsem, že to bude těžké, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jak náročná naše společná cesta životem bude. S péčí o Lukyho mi ale úžasně pomáhá manžel i Lukyho starší bráška Jirka, kterému je 19 let. Syn Jirka studuje střední školu, ale když je potřeba, pomáhá mi vozit našeho Lukyho autem.

Doma se snažíme všichni držet ve formě, abychom se pod vahou péče o dítě s hendikepem nezhroutili. Vím, že dokud bude naše rodina pospolu, zvládneme všechno na světě.

K péči o Lukáše potřebujeme větší automobil, do kterého by se vešel invalidní vozík, chodítko i tříkolka.

Žijeme v malé vesnici Libědice tudíž všude, ať do školy, nebo k lékařům či na opakované rehabilitační pobyty musíme Lukyho dopravovat autem.

Po uváženém přemýšlení jsme pro něj vybrali vůz VW Caddy, které stojí 700 000 Kč - 800 000 Kč. Cena automobilu však velmi přesahuje náš rodinný rozpočet. Sice máme zažádáno na Úřadu práce o příspěvek 200 000 Kč a stávající automobil použijeme jako protiúčet, který prodáme za 100 000 Kč, stále nám však chybí doplatek 400 000 Kč, který není v našich silách uhradit.

Budeme Vám velmi vděční za jakoukoli částku.

Děkujeme.

 


Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Ať se daří!“
500 Kč — Vladka pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu