Autem odlehčíme Petrovi s roztroušenou sklerózou

Kladno / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Autem odlehčíme Petrovi s roztroušenou sklerózou

Vybraných 11 517 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -507 dní
12 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Petr, je mi 45 let, od roku 1997 trpím roztroušenou sklerózou. Léčím se v RS centru Vinohradské nemocnice již 25 let, nemoc mi za ta léta vzala jistoty, jelikož trpím únavou, nejistotou při chůzi, inkontinencí ve spánku, zhoršeným zrakem, bolestmi, závratěmi... Od roku 1999 se léčím také na psychiatrii pro dlouhodobé úzkosti a panické stavy, agorafobie mi vzala radost ze života. Opakovaně jsem se léčil v PN Bohnice, mám za sebou cca 15 hospitalizací, proto beru antidepresiva.

Hledal jsem únik od reality, nevěděl jsem si se svým životem rady, až jsem nakonec propadl jsem pak hazardu a alkoholu v roce 2001, zcela mě to zruinovalo, jak finančně, tak psychicky. Opakovaně jsem se ze závislosti léčil, naposledy v roce 2017 a od té doby nehraji a nepiji. Své dluhy splácím – jsem v běžící insolvenci, již 2,5 roku.

Jak Petrovi s RS pomůžeme?

Moje rodiče již zemřeli, sourozence ani rodinu nemám. Bydlím v pronájmu, jsem v plném invalidním důchodu a do toho pracuji jako ostraha. Ale abych se do práce a kamkoliv jinam dostal musím cestovat autem – kvůli agorafobii nezvládám jiné cestování. Ve veřejné dopravě dostávám velké úzkosti. Navíc kvůli roztroušené skleróze nemám jistotu při chůzi a auto mě tak více podporuje v mobilitě se někam dostat. Mám starou Felicii z roku 1998, již ve špatném stavu a jsem zcela bez šance na koupi novějšího.

Dnes už po všech zkušenostech žiji jinak, se životem i svou nemocí a diagnózou svádím každodenní boj. I z toho důvodu pro mě ale důležité, abych se dostal do práce, k lékaři, do přírody, ale i je to mé odreagování a radost. Proto se na Vás obracím s prosbou o podporu. Samozřejmě zvolím nějaký ojetý vůz v slušném stavu.

Moc Vám děkuji za podporu.

Zbierku dosiaľ podporili 56 darcov

17 Kč — Anonymný darca pred rokom

90 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

8 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

86 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

10 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

88 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

12 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

57 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Sama jsem nově diagnostikovaná, proto alespoň troškou přispívám. Držte se!“
373 Kč — Romana Ernstová pred 2 rokmi

20 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi