Asistenční a zdravotní péče pro Jarečka s DMO

Přerov, Polkovice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Asistenční a zdravotní péče pro Jarečka s DMO

Vybraných 77 602 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -680 dní
78 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. september 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jareček je můj syn, o kterého kompletně musím pečovat, jelikož je těžce postižený. Narodil se předčasně, a tak má dětskou mozkovou obrnu (DMO), hydrocefalus a je nevidomý. Jareček ve svých šestnácti letech nevidí, nechodí a ani nemluví. Péče o syna začíná být čím dál tím více fyzicky i psychicky náročnější a já sama občas cítím a vím, že je to hrozné říct, že ale i já začínám být na pokraji svých sil.

Naše východisko z těžké životní situace by mohla být odlehčovací asistenční služba.

Jarda bohužel neměl to štěstí být zdravé dítě, ale i tak se celý život snažím o to, aby mu nic nechybělo a přistupuji k němu jako k sobě rovnému – k živé bytosti. Říkám mu „bambulko“ nebo „princezno“. Přes jeho hendikep Jarda miluje hudbu, od rána musí mít puštěné rádio. Miluje hračky, co mluví nebo povídají pohádky.

S pobytovou službou máme extrémně špatnou zkušenost, syn zde zhubnul z 60 kg na pouhých 42 kg a psychicky se nám zhroutil, nemohli jsme ho navštěvovat...

Za přítomnosti PČR jsme ho okamžitě převáželi do DN Brno, kde byl od října několikrát znovu hospitalizován. – Kdyby zůstal v pobytu o pouhý týden déle, dle lékařů by už tady s námi nebyl.

Jareček je nyní na nutriční výživě, dostává léky na zklidnění a máme pro něj zapůjčenou polohovací postel, také často zvrací. Utrpěl velké trauma, takže je v péči psycholožky, která nám nabídla svou pomoc.

V našem okolí není nikdo, kdo by nám mohl pomoci. Účelem sbírky je proto vybrat finanční prostředky na zajištění lékařské péče. Každý týden budou k Jarečkovi pravidelně dojíždět sestra i lékař, aby mu pomohli se stavem, ve kterém je. A dále budeme využívat asistence při úkonech, jako je koupání, krmení atp.

Nyní si nemohu dojít ani k lékaři, natož na nákup, oběhat úřady atp., jelikož syna nemám komu svěřit. Proto Vás moc žádám, jestli byste nám nepomohli situaci zvládnout a stabilizovat.

Moc si Vaší pomoci vážím, z celého srdce.

Zbierku dosiaľ podporili 146 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Iveta Š. pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi