Altánek jako symbol, že sousedé z Bedřišky drží spolu

Ostrava / Zbierku organizuje Spolek N.O.B.L. zc.manzes@aksirdeBadaso

{}
0 %

Altánek jako symbol, že sousedé z Bedřišky drží spolu

Vybraných 21 680 Kč z 180 000 Kč
Zostáva -1020 dní
12 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. máj 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme obyvatelé a podporovatelé osady Bedřiška v Ostravě. Osada je oficiálně zařazena mezi sociálně vyloučené lokality. Od roku 2010 se nám ale daří tvář tohoto místa výrazně proměňovat. Organizujeme dětské dny, prohlídky pro veřejnost, letní hudební festival Barvy Bedřišky, do správy jsme získali komunitní centrum, kde probíhají volnočasové aktivity a setkávání obyvatel… Bedřišku tak konečně vnímají místní i návštěvníci jako bezpečné a přívětivé místo pro život.

Poslední dva roky jsme také úspěšně odolávali tlaku místní radnice na vystěhování a zbourání našich domovů, které hrozilo kvůli prodeji pozemku investorovi. Žije nás tu nyní 66, z toho 26 dětí. Nově nám Magistrát města Ostravy přislíbil regeneraci celé osady s tím, že její obyvatelé v ní mohou zůstat a noví se časem přistěhují.

Do té doby nechceme sedět se založenýma rukama. Budeme Bedřišku dál rozvíjet jako místo soudržnosti a vzájemné sousedské podpory. K tomu potřebujeme také Vaši pomoc.

Zcela nám zde chybí upravený venkovní prostor pro setkávání místních či odpočinek návštěvníků.

Touto sbírkou bychom proto rádi získali finanční prostředky na zakoupení materiálu pro stavbu krytého altánu s posezením a dalšího venkovního mobiliáře (laviček, květináčů, dětské průlezky, benzínové sekačky pro údržbu zeleně).

Altán umístíme do středu celé osady a bude pro nás, kromě praktického využití, také symbolem poklidného soužití obyvatel Bedřišky a připomínkou naší úspěšné snahy o proměnu celé lokality.

Děkujeme všem, kteří nás v tomto úsilí prostřednictvím sbírky podpoří.

Spolek N.O.B.L.

Od svého vzniku se spolek intenzivně věnuje podpoře soužití majority a minority v lokalitě Bedřiška, která byla, a stále je, řazena mezi sociálně vyloučené lokality. Pomáhá zlepšovat sousedské vztahy, organizuje komunitní volnočasové aktivity, navazuje pozitivní a konstruktivní vztahy s institucemi a úřady. Spolek se také významně podílel na zlepšení života v této lokalitě a její proměně v bezpečný a klidný domov jejich obyvatel. 

Od roku 2019 spolek provozuje také Komunitní centrum Bedřiška, kde probíhá řada výchovně vzdělávacích, volnočasových, kulturních i společenských aktivit, především pro děti a mládež v rámci prevence kriminality, na kterých participují převážně místní obyvatelé. 

Poděkování.

11. 05. 2021

Spolek N.O.B.L Ostrava děkuje všem dárcům, kteří do sbírky přispěli. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo získat cílovou částku na výstavbu altánu, využijeme darované finanční prostředky dle záměru na nákup drobnějšího mobiliáře, opravy stávajícího mobiliáře ale především na nákup sekačky a křovinořezu pro úpravu veřejného prostranství v lokalitě a dětského hřiště.

Patrón zbierky 3

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Milionář - Jiří Antoš

Patronem sbírky je Jiří Antoš, majitel zábavního parku Mirakulum.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Zbierku dosiaľ podporili 21 darcov

180 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Jakožto studentka nemám dostatečné prostředky, tak alespoň daruji symbolickou částku, na znamení toho, že na Vás myslím a fandím Vám! “
215 Kč — Klára Seďová pred 3 rokmi

„Nemůžu darovat moc, ale snad pomůže i drobná částka :)“
300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

5 000 Kč — L Hl pred 3 rokmi

„Bedřiška je kouzelné místo v srdci Ostravy, její skvělí obyvatelé si zaslouží naši podporu ve své snaze o její zachování a rozvoj!“
777 Kč — Martin pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Je krásné co děláte. Jen tak dál.“
5 000 Kč — Jan a Květa pred 3 rokmi

1 221 Kč — Alice Gojová pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Přejeme hodně štěstí a držíme palce“
2 401 Kč — Spolek Tulipán pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
27 %

Nenechme zlo Bez trestu