Notebooky pro dětské domovy


Stovky dětí v dětských domovech nemají počítače, aby se mohly plnohodnotně zapojit do distanční výuky. V řadě zařízení se o jeden počítač dělí několik dětí, což jim neumožňuje kvalitně se vzdělávat. Mnohé počítače a tablety jsou zastaralé a nespolehlivé. Nadační fond pomoc Karla Janečka a Tomáš Slavata proto spouští výzvu na pomoc dětským domovům. Cílem iniciativy je rychle propojit konkrétní dětské domovy a lidi ochotné notebooky darovat.

Úplné uzavření škol a distanční výuka je pro mnoho dětských domovů těžkou zkouškou. Některá zařízení mají notebooků nedostatek, jinde jsou k dispozici technicky zastaralé přístroje, v řadě domovů počítače v posledních týdnech vlivem intenzivního používání dosloužily. Každý darovaný notebook přispěje k tomu, aby se v konkrétním domově situace výrazně zlepšila a děti se mohly kvalitně vzdělávat,“ říká Tomáš Slavata, který dětským domovům pomáhá dlouhodobě.

V rámci iniciativy jsou nyní evidovány čtyři desítky dětských domovů napříč republikou, kde notebooky pro výuku nutně potřebují.

Ideální způsob, jak počítače darovat, je spojit se s koordinátorkou přímé pomoci Ivou Forejtovou, která dárce propojí s konkrétním domovem, aby se domluvili na osobním předání. Organizátoři iniciativy prosí dárce, aby darovali buď nové notebooky, nebo použité přístroje, které jsou plně funkční, aby na nich mohla distanční výuka probíhat. Seznam dětských domovů naleznete níže

KONTAKT

iva.forejtova@nfpomoci.cz
+420 775 921 910

„Abychom pomoc co nejvíce urychlili, chceme propojit dárce s konkrétními zařízeními napřímo. Každý den, kdy se děti z dětských domovů nemohou vzdělávat, prohlubuje jejich znevýhodnění,“ dodává Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci.