Žijí v holobytu. Podpořte rodinu nemocného samoživitele

Kolín / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Žijí v holobytu. Podpořte rodinu nemocného samoživitele

Amount raised 14 142 Kč of 11 664 Kč goal
Left -72 days
121 % z původního cíle
The campaign has ended 08. February 2024

Help by sharing

Jsem sociální pracovnice a můj skvělý klient – pan Horváth je otec samoživitel, který žije sám se svými dcerami, o které s velkou láskou pečuje navzdory jeho zdravotním komplikacím. Michale je 15 let a Andreje 7let. Tatínek se o děvčata velice pečlivě stará – chodí řádně do školy a jsou velmi slušně vychována.

Bohužel, je pan Horváth v invalidním důchodu se zády. Po nehodě odmítl operaci, nechtěl dívky nechat samotné, a tak se stalo, že jeho zdravotní stav se neustále zhoršuje. Maminka pana Horvátha, která mu s dívkami pomáhala zemřela chvilku po nehodě, takže je na děti úplně sám.

Starší dcera Michala se snaží nahrazovat mladší sestře maminku. Je to pro všechny velmi náročné.

S klientem řešíme prostřednictvím mezinárodní ochrany dětí výživné na starší dceru Michalu, na mladší pan Horváth pobírá náhradní výživné. Ani jedna z matek dívek se o ně nezajímá a ani řádně neplatí výživné.

Jak sbírka pomůže?

Společně s panem Horváthem jsme našli bydlení vhodné pro rodinu. Do teď bohužel bydleli po známých a rodině, což nebylo vyhovující.

Vzhledem k nízkým příjmům rodiny jsme žádali o pomoc s kaucí na bydlení jinou nadaci. Ta pana Horvátha podpořila, ale jen z poloviny. Zbytek musel doplatit sám, a tak se dostal do svízelné situace, kdy nemá na vybavení bytu – rodina tedy žije v holobytu. Byt, do kterého se stěhovali, měl jen kuchyňskou linku se sporákem. Společně s klientem sháníme vybavení bytu. Pro rodinu je samozřejmě nejdůležitější lednice a pračka, které jsou opravdu nákladné na pořízení.

Přes to, že tato rodina momentálně žije v holobytu, na dívkách i klientovi je vidět, jak moc si oddechli, že jsou konečně ve svém, v klidu a soukromí svého domova.

Proto se obracíme na vás s prosbou o pomoc. Jde nám o udržení klidu a zázemí pro dívky.

Děvčata velmi potřebují stabilní domov a pan Horváth klid, aby mohl více začít pečovat i o své zdraví.

5 donations

1 221 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 500 Kč — Anonymous donor 3 months ago

10 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Přeji Vám, aby se přidalo pár dobrých lidiček a pomohli Vám zajistit základní potřeby pro chod domácnosti.”
1 221 Kč — Iva,Pardubice 3 months ago

“hodně štěstí”
200 Kč — Anonymous donor 4 months ago