Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Kutná Hora / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Amount raised 59 770 Kč of 1 239 270 Kč goal
Left 62 days
5 % z původního cíle
The campaign has ended 11. September 2024

Help by sharing

Jsem sestra na invalidním vozíčku, a mé povolání je pro mě vším. V minulých letech jsem byla oceněna titulem Sestra roku a Sestra mého srdce.

Celý život jsem pomáhala nejen pacientům.

Roztroušenou sklerózu mi diagnostikovali před 31 lety. Do března roku 2021 jsem ale pracovala na plný úvazek. Pak mě ale bohužel "položil" Covid –19 na nemocniční lůžko, kde jsem měsíc bojovala o život.

Vždy jsem si zakládala na soběstačnosti a najednou jsem se dostala do stavu, kdy jsem byla zcela závislá na pomoci druhých. Rekonvalescence byla dlouhá.

S pomocí neurostimulátoru se mi naštěstí mobilita lepšila. Bohužel jsem poté ještě několikrát onemocněla Covidem.

Průběh nebyl až tak dramatický, za to se postupně rozvinul postcovidový syndrom s novými neurologickými obtížemi.

Díky intenzivní rehabilitaci a cvičení jsem se na částečný úvazek vrátila zpět do práce. Pracuji v ambulanci jako zdravotní sestra na invalidním vozíku. Teď po letech neustálé rehabilitace, dojíždění na fyzioterapie a několika rehabilitačních pobytů dochází ke zlepšení celkového fyzického stavu.

Většinu cílených rehabilitačních procedur a podpůrných pomůcek pojišťovna neplatí.

Stejně tak neplatí intenzivní cílené rehabilitační pobyty. V okamžiku pauzy s rehabilitacemi dochází k rychlému zhoršování fyzického zdravotního stavu a trpím velkými polyneuropatickými bolestmi. Ovšem výdaje za úpravy domu včetně bezbariérové koupelny a potřebného vybavení pro vozíčkáře byly velmi nákladné. Máme 2 studující dcery a již dál nemohu financovat své potřeby a pomůcky, které nejsou státem hrazeny. Proto si vás dovoluji moc poprosit o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Abych se mohla posouvat stále dopředu, potřebuji zvedací systém pro nácvik chůze, na který žádná instituce nepřispívá. Dále potřebuji speciální neurorehabilitační léčbu a cílenou fyzioterapii. V první řadě na podstoupení cílené opakované neurorehabilitační léčby, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. Dále je nutný neuromodulační oblek uvolňující spastické a napjaté svaly, aktivující svaly napjaté a ochablé a působící proti související bolesti. Mým velkým snem je nad rámec uvedených potřeb zakoupení speciálního exoskeletonového robota, který by mi při mé práci, ale i ve všedním životě výrazně pomohl a stal by se takovým mým nepostradatelným parťákem, abych mohla dále žít aktivní život. Čas od času si ale budu potřebovat odpočinout na lehkém skládacím elektrickém invalidním vozíku, který mi usnadní rychlý přesun.

Prosím, pomozte mi, abych tu mohla být pro vás jako sestřička co nejdéle.

Intenzivní rehabilitace je zcela nezbytná. Sval, který se nehýbe, ochrne a zakrní a zmíněné pomůcky jsou nepostradatelné, ale nákladné.

Budu vám moc vděčná za jakoukoliv pomoc a slibuji, že tu vaši pomoc pošlu dál, při mém milovaném povolání sestry.

Děkuji.

Patrons 1

3167

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3167. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

104 donations

273 Kč — Anonymous donor about 4 hours ago

“Moc držím palce Věrka. ”
252 Kč — Martina C about 18 hours ago

777 Kč — Jana 1 day ago

222 Kč — Anonymous donor 1 day ago

252 Kč — Anonymous donor 1 day ago

“Ať ještě dlouho pomáháš, jako sestřička Veruš :)”
500 Kč — Lucie J. 1 day ago

“Přeji pevné zdraví a děkuji za Vaši celoživotní práci pro lidi ❤️”
373 Kč — Dany 1 day ago

100 Kč — Anonymous donor 1 day ago

“Držte se”
300 Kč — Anonymous donor 2 days ago

1 000 Kč — Martin A 2 days ago