Zdravé dospívání do škol

Česká Republika / Organizer: Hnutí za aktivní mateřství, z.s. zc.mahi@avosuorak.adgam

0 %

Zdravé dospívání do škol

Amount raised 304 591 Kč of 333 000 Kč goal
Left -563 days
91 % z původního cíle
The campaign has ended 23. July 2021

Help by sharing

Zdravé dospívání je cyklus interaktivních seminářů určený pro základní a střední školy v celé České republice. Citlivě pokrývá témata jako je menstruace, intimita, sexualita, vztahy, partnerství, antikoncepce, rodičovství, těhotenství a porod. Za projektem Zdravé dospívání stojí Hnutí za aktivní mateřství, nezisková organizace, která působí více než 20 let převážně v českém porodnictví. Přednáškové činnosti pro školy se věnuje od roku 2006.

Provázíme mladé lidi náročným obdobím dospívání a učíme je, jak předejít zranění a traumatu v sexualitě, věnujeme se prevenci pohlavně přenosných infekcí i nechtěné gravidity v raném věku. Nabízíme cesty, jak sexualitu a její emoční a tělesné projevy zbavit tabu.

Naše semináře nemají za úkol dospívající vystrašit nebo odradit skrze negativní informace, ale pozitivní cestou motivovat k zodpovědnosti a respektujícímu přístupu k sobě i k druhým.

Nabízíme 5 seminářů pro mateřské, základní a střední školy v délce 2 nebo 4 vyučovací hodiny a jeden seminář pro rodiče a pedagogy. Vždy vycházíme z individuálních potřeb třídy a program tvoříme na míru přímo dané skupině dle jejich preferencí, věku a rozpoložení. V době uzavřených škol jsme vyšli vstříc poptávce a nabízíme semináře i v on-line variantě. 

Díky darům a grantům můžeme nabídnout školám výrazně zvýhodněnou cenu a dopřát tak seminář většímu počtu žáků. Žádaná částka vystačí například na 56 čtyřhodinových seminářů a zážitek přinese přibližně 1 400 mladých lidí.

Cílem celého projektu je naučit děti a dospívající interaktivní cestou vnímat své tělo a hranice, umět se zdravě vymezit, naučit se sdělovat své potřeby a pocity. Chceme dospívající podpořit v přijetí svého těla, vlastní sexuality a sebehodnoty oproti možným poruchám příjmu potravy, užívání drog, nezdravým sexuálním návykům, rizikovému chování na internetu atd. Nabízíme podporu i následně po realizaci programu na škole, včetně internetové poradny i odkazů na validní zdroje informací. 

Sexuální výchova je součástí vzdělávacích plánů základních i středních škol, dnes si ale nevystačí jen s informacemi z biologie, výčtem sexuálně přenosných infekcí a způsobem, jak zabránit nechtěnému početí. Žáci a žákyně preferují možnost zeptat se na intimní otázky externího lektora, více než učitele nebo rodiče.

Pomozte nám semináře Zdravé dospívání přivést na více škol! Jen Vy nám můžete pomoci dostat tolik potřebné informace do více škol a k většímu počtu studentů a studentek. Podpořte naši práci a my uděláme maximum, aby naši dospívající prošli tímto nelehkým obdobím s lehkostí, s humorem a měli tak co nejlepší start do dospělosti.

Záznam živé besedy nyní i na Youtube.

23. 04. 2021

Nyní se můžete podívat na záznam živé besedy lektorů Zdravého dospívání i na na kanálu Youtube. Přednáška a diskuse pro rodiče, učitele a průvodce dospívajících, kteří chtějí zvládnout pubertu svých dětí a svěřenců s laskavostí, otevřeností a humorem a pro všechny rodiče malých dětí, kteří se chtějí na toto období připravit. I díky Vašim darům pro vás již chystáme pokračování.

https://youtu.be/rmXy97UabZo


Ukázka našich pomůcek

31. 03. 2021

Naši lektoři a lektorky na semináře pro děti i dospělé vozí nejen zajímavý obsah, ale i modely, pomůcky a užitečnou literaturu. Během seminářů si žáci a žákyně mohou prohlédnout řadu anatomických modelů, celou škálu antikoncepčních pomůcek nebo třeba vyzkoušet třeba těhotenské bříško. Neprobouzí i ve Vás následující fotografie zvědavost?

124 donations

373 Kč — Dita Šmejkalová 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Lenka J. Jandlová 2 years ago

500 Kč — Jaroslav Pachý 2 years ago

“Ať se vám daří projít co nejvíce škol. Děkuji za Váš projekt. :o) ”
121 Kč — Martina 2 years ago

500 Kč — Bára Křížová 2 years ago

“Jste skvělí, moc děkujeme!”
2 112 Kč — František 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Lucie Römer 2 years ago

“We need a lot more of these projects. With Love Andreas~”
6 358 Kč — Andreas~ 2 years ago

Discover more

Aid to Turkey and Syria after the devastating earthquake
7 %

Aid to Turkey and Syria after the devastating earthquake

Naděje na život pro Romana
3 %

Naděje na život pro Romana

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
164 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí