Zdeňka zůstala sama s 5 dětmi po tragickém úmrtí přítele: podpořme ji

Plzeň / Organizer: Zdeňka Štajerová moc.liamg@avorejats.aknedz

{}
0 %

Zdeňka zůstala sama s 5 dětmi po tragickém úmrtí přítele: podpořme ji

Amount raised 1 004 Kč of 20 000 Kč goal
Left -477 days
5 % z původního cíle
The campaign has ended 16. August 2022

Help by sharing

Zdeňka zůstala sama s 5 dětmi po tragickém úmrtí přítele: podpořme ji

Jmenuji se Zdeňka a je mi 35 let. Jsem hrdá maminka čtyř dětí ve věku 12, 9, 9 a 7 let a páté mám na cestě – jsem v 7. měsíci těhotenství.

NADPIS2 Příběh samoživitelky Zdeňky

Od exmanžela jsem musela pře pár lety s dětmi odejít, jelikož naše soužití bylo velmi komplikované a nebylo šťastné. Bylo to náročné, ale s dětmi jsme to zvládly. Našla jsem nám nové bydlení, přestěhovali jsme se a vše pro nás vypadalo do nových začátků nadějně.

Po asi 3 letech samostatného života jsem se v říjnu roku 2020 seznámila s novým partnerem. Vše se začalo najednou ubírat tím nejhezčím směrem, jakým mohlo. Jediné, co mě stále trápilo, byl vztah s exmanželem, který byl stále špatný a problematický, ale děti mého nového přítele přijaly velmi dobře a milovaly ho. Začaly mu sami od sebe dokonce říkat „tati“, což se biologickému otci dětí příliš nelíbilo. V roce 2019 zažádal o střídavou péči, s tímto jsem ale kategoricky nesouhlasila a bohužel ve věci není rozhodnuto do dnešního dne.

Po roce soužití s přítelem jsme se rozhodli pro společné miminko a začali plánovat svatbu. Otěhotněla jsem v listopadu 2021, z čehož jsme měli obrovskou radost. Vyhlížela jsem jen lepší zítřky pro celou naší početnou rodinu, když nás v polovině února 2022 zasáhla velká tragédie. Přítel měl autonehodu, při které bohužel zemřel

CITACE Vše se nám s dětmi najednou zhroutilo jako domeček z karet. 

Nejstarší syn Honzík, který od 5 let hrál hokej musel na chvíli přestat, protože nezvládal pohled na ostatní, jak je podporují jejich otcové. Vrátil se do branky až asi před měsícem. Děvčata Gábinka a Viktorka, dvojčátka, musela začít navštěvovat psychiatričku, protože už nedávaly vzniklou situaci jak s problematickým vztahem s biologickým otcem, tak se ztrátou toho nevlastního. Obě nyní užívají antidepresiva. A nejmladší syn Alex, který na přítelovi visel asi nejvíce, mi doma každý den pláče, stýská se mu a nechápe určité souvislosti.

Na konci března jsem se s dětmi odstěhovala z Plzně do Domažlic, protože syn hraje od listopadu hokej za Domažlice. Bohužel ale otec dětí nechce podepsat přestup na ZŠ v místě bydliště, a tudíž musím denně jezdit s dětmi do školy.

CITACE Toto neustálé cestování dospělo do situace, kdy jsem byla minulou středu nucena volat si v noci záchrannou službu, protože se mi začal rozjíždět porod o 13 týdnů dříve. 

NADPIS2 Jak sbírka Zdeňce a jejím dětem pomůže?

V současné době jsou mé příjmy cca 19 000 Kč – je to včetně mé brigády, příspěvků a exmanželova výživného – nájem s energiemi platím 12 500 Kč a cca 8 000 Kč projedeme na benzínu jen do školy. Nemohu si dovolit zaplatit dětem obědy a ani na nákupy nám už pak nezbývá. Denně stojím před rozhodnutím, zda jet do školy nebo na nákup. Takto se opravdu žít nedá... Nejaktuálnější potřebnost máme na nájem, jídlo a s výdaji spojenými s Honzovým hokejem.

Tímto bych moc chtěla požádat o pomoc ve formě finančního příspěvku, abychom zvládli s dětmi tuto situaci nějak

3 donations

“Držte se 🍀”
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Pelíšek 2 years ago