Vraťme Lukáše zpátky do života

Lukov u Znojma / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vraťme Lukáše zpátky do života

Amount raised 67 363 Kč of 65 000 Kč goal
Left 33 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 11. January 2023

Help by sharing

Jmenuji se Lenka a jsem maminka 23letého Lukáše. Bydlíme se synem a manželem v Lukově u Znojma. V loňském roce se nám všem otočil život vzhůru nohama.

Lukáš nejprve v dubnu minulého roku onemocněl klíšťovou meningoencefalitidou. V důsledku tohoto onemocnění upadl do kómatu a bohužel po probuzení z kómatu zcela ochrnul. Začaly mu selhávat orgány a bojoval o život.

Celé týdny ležel na oddělení ARO a po probuzení se po kouskách vracel zpátky do života. Byly to pro nás dny plné zoufalství, kdy jsme nevěděli, jestli náš syn bude žít. Byl uzamčený ve svém těle a komunikoval s námi pouze mrknutím očí.

Nakonec dostal zápal plic a prošel si peklem Lukáš je ale bojovník. S pomocí lékařů a zdravotnického personálu znojemské a brněnské nemocnice, svůj boj o život vyhrál. Učil se znovu mluvit, jíst, sedět a absolvoval léčbu v hyperbarické komoře, kde začal hýbat po třech měsících rukama. V nemocnicích přebýval téměř rok a dnes se Lukáš konečně vrátil domů.

Vzala jsem si v práci 3měsíční ošetřovací dovolenou a budu se teď o něj 3 měsíce starat a rehabilitovat s ním. Na tuto dobu naváže rehabilitační pobyt, který je ovšem nad naše finanční možnosti.

Citace: Peníze ze sbírky budou použity na rehabilitace, které Lukáš nutně potřebuje, aby mohl brzy dokončit střední školu a alespoň částečně se vrátit do normálního života.

Bohužel je syn ochrnutý od pasu dolů, a tak potřebuje pomoct s hygienou a je u něj nutná péče 24 h denně. Co vnímáme jako velký úspěch je, že se už začal sám pohybovat na invalidním vozíku. Pevně doufáme, že se jednou postaví zpátky na nohy. Teď už ale víme, že ho čekají roky intenzivních rehabilitací.

Lukáš studuje veřejnosprávní činnost ve Strážnici. Dobře se učil, má ukončený 3. ročník, a pokud půjde vše dobře a my doufáme a věříme, že ano, tak mu škola připraví individuální plán, aby mohl odmaturovat.

Prosím, pomozte nám na naší cestě. Lukášův stav s sebou přinese ještě spoustu dalších finančních výdajů, avšak rehabilitace bohužel skutečně nepočkají.

Mnohokrát vám děkujeme, za vaši pomoc.

115 donations

800 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Pevné zdraví 💪”
201 Kč — Fanda 1 month ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

582 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Daniel Stibor 1 month ago

514 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Hodně sil ”
777 Kč — Ruda 1 month ago

“Hodně štěstí a hlavně to zdraví přeji. ”
252 Kč — Anonymous donor 1 month ago