Včela ve městě

Český Těšín / Organizer: Včela ve měste z.s. moc.liamg@treppuhtaner

{}
0 %

Včela ve městě

Amount raised 12 127 Kč of 150 000 Kč goal
Left -695 days
8 % z původního cíle
The campaign has ended 31. March 2022

Help by sharing

Jsme Roman a Renata a stojíme za spolkem Včela ve městě z.s. Chceme se co nejvíce podílet na poli záchrany včelstev a zvyšování povědomí o důležitosti včel. Naším cílem je rozšíření působnosti včel i ve městě. Nacházíme netradiční a vhodná místa v městské aglomeraci pro soužití včel a lidí. Ve městě je dostatek včelí pastvy od jara do podzimu, a tak zde i včely mohou mít své místo.

Naše činnost je nezisková. Chceme informovat širokou veřejnost formou přednášek, workshopů a školení o životě a významu včel a historii včelaření. Včely byly na schůzi Královské geografické společnosti v Londýně prohlášeny za nejdůležitější živé bytosti na planetě. Zároveň však byly přidány na seznam druhů odsouzených v blízké budoucnosti k vyhynutí, pokud lidstvo ohledně svého nejcennějšího hmyzu něco neudělá.

Včely nám mohou pomoci léčit lidské tělo a psychiku terapií, která se nazývá Apiterapie, která staví na pobytu lidí v terapeutickém prostředí apidomkuV 1 apidomku žijí 4 včelstva, to je cca 200 000 včel, které zde mají domov.

Apidomky spojují užitečné jak pro včely, tak pro nás lidi. Pomáhají oběma. Cena jednoho Apidomku je 150.000 Kč.

Tuto částu, která pokrývá i samotný nákup včelstva, nyní potřebujeme vybrat, abychom činností apidomku vytvořili další apidomky a vznikly domovy pro další a další stovky tisíc včel.

Navrhli jsme vlastní prototyp, který je navržen tak, aby jej mohli využívat pro terapie například i vozíčkáři. Činnost provozování apidomku bude nezisková.

Apidomky jsou malé domky. Ve spodní části domku se nachází úly se včelami. V další oddělené části domku nad úly, kam včely nemají přístup, je postel s pohodlnou matrací. Domek je izolovaný tak, aby uvnitř bylo možné dýchat úlový vzduch – mikroklima plné aromatických a dalších látek, enzymů s vůni propolisu, vosku, medu a mateří kašičky, které má léčivý vliv na dýchací soustavu.

Jak může terapie v apidomku lidem pomoci

Infračervené vyzařování tepla z chomáče včel prohřívá organismus a zlepšuje prokrvení, podporuje zdraví kloubů. Mikrovibrace včel a elektromagnetické vlnění mění charakter mezimolekulárních vazeb a způsobuje např. snížení glykemie, zlepšení zažívacích potíží a kožních problémů a jiné. Biopole včel, je identické s lidským tělem, tudíž reaguje s biologickým polem člověka. To znamená, že včely mohou pomoci i s normalizací krevního tlaku, činností mozku a srdce, uvolnění křečí a zlepšení svalového tonusu, stresu.

Včely navíc vyzařují i svou specifickou bioenergii. Tato energie se nedá oproti výše uvedeným změřit přístroji, ale lidé se cítí po pobytu v apidomku velmi odpočatí a svěží. Často uvádí, že čtyřhodinový spánek u včel vydá za osmihodinový. Udávají, že se lepší jejich psychický stav, je popsán dobrý vliv na plodnost a potenci, kůži, vlasy, nehty. Uklidňuje hyperaktivní, autistické dětiPobyt v Apidomku tak může být prevencí téměř jakékoliv nemoci.

Pojďte nám pomoci nabídnout léčivé účinky apidomku co nejvíce lidem a poskytnout tím i domov pro statisíce včel !


18 donations

“Powodzenia”
500 Kč — Roman Mrózek 2 years ago

“Fajny projekt. Zyczymy powodzenia!”
2 000 Kč — Ala i Stacho 2 years ago

“Powodzenia!”
300 Kč — Jacek Štirba 2 years ago

500 Kč — Vojta-Jola 2 years ago

“Pszczoły i ludzie= symbioza! Powodzenia Reniu i Romku! ”
2 500 Kč — Renata Utikal 2 years ago

“Úžasná myšlenka. Držím palce ať se podaří. ”
500 Kč — Talka 2 years ago

“At se dari <3”
252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“🙏🙏🙏 Parádní projekt ”
500 Kč — Tom 2 years ago

“Krásná a životně důležitá myšlenka ❤️. Nebudou včely = nebudeme ani MY.”
1 000 Kč — Klára 2 years ago

“:-) hodně štěstí”
150 Kč — Anonymous donor 2 years ago