Vážně nemocného Tomáška sužuje skolióza. Pomozme!

Kopřivnice / Organizer: Tomáš Černý zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vážně nemocného Tomáška sužuje skolióza. Pomozme!

Amount raised 65 366 Kč of 124 800 Kč goal
Left 25 days
52 % z původního cíle
The campaign has ended 16. August 2024

Help by sharing

Jsme rodiče 16letého Tomáše, chlapce s těžkým postižením, hydrocefalem a epilepsií. Tomík je odkázán na naši péči a bohužel se potýká s řadou zdravotních komplikací, které mu komplikují život.

Náš život se otočil naruby, když se náš syn narodil s malou hlavičkou a brzy po narození mu byl diagnostikován právě hydrocefalus, kvůli kterému má VP shunt, který mu odvádí přebytečný mozkomíšní mok. V 8 měsících se u něj objevila epilepsie. Boj s častými záchvaty byl na denním pořádku, a bohužel se tak u syna prohloubila mentální retardace. I přes léčbu trpěl Tomík v minulosti silnými záchvaty, které vedly k prohloubení mentální retardace.

Tomík nechodí, nemluví, sám se nenapije ani pořádně nenají, nedojde si na toaletu, takže je plně odkázaný na nepřetržitou péči.

Tomík nechodí, nemluví, sám se nenapije ani nenají a nedojde si na toaletu. Neustále ho musíme hlídat a starat se o něj. Je to velký bojovník, ale i tak ho jeho zdravotní stav omezuje a brání mu v plnohodnotném životě.

V posledních třech letech se u Tomáše zhoršuje skolióza páteře, která dosáhla děsivých 123 stupňů. Operace, která by mu pomohla, je bohužel příliš riskantní kvůli jeho dalším diagnózám. Tomík proto potřebuje speciální vozík na míru, který mu zajistí pohodlí a podporu a zároveň mu umožní aktivně trávit čas venku.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek této sbírky půjde na vozík, který pojišťovna bohužel jeho pořízení proplácí jen částečně.

Proto se obracíme na vás s prosbou o pomoc. Vaše štědrost by Tomovi dala šanci na důstojnější život a umožnila mu zažít více radosti a štěstí.

Děkujeme vám za vaši pomoc a podporu! Společně můžeme Tomovi zpříjemnit život.

rodina Černých

40 donations

5 000 Kč — Anonymous donor 1 week ago

60 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

10 000 Kč — Testuj.to, s.r.o. 2 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

2 112 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

50 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago