Vánoční sbírka pro kočičky z Fousku

Krupka / Organizer: Fousek z. s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vánoční sbírka pro kočičky z Fousku

Amount raised 23 222 Kč of 21 000 Kč goal
Left -154 days
111 % z původního cíle
The campaign has ended 15. January 2024

Help by sharing

Spolek Fousek z.s., sídlem v Krupce u Teplic, je neziskovou organizací, zabývající se již od roku 2009 Spolekpéčí o opuštěné a týrané kočky Fousek z. Stejně tak je naší ambicí šíření osvěty v tématech úzce souvisejících s naší hlavní činností, jako jsou .s. je nezisková okastrace, očkování, správná péče ať domácí, tak veterinární, krmení, péče o nejmenší koťata, kočičí seniory, nemoci koček.


Rozsah naší činnosti je směřován zejména v oblasti severních Čech, velmi často však pomáháme za hranicí této lokality, zachraňujeme kočky z celé České republiky i ze sousedních zemí.

Aktuálně ve Fousku pečujeme o 123 koček různého věku, od docela malých koťat až po kočičí seniory.

Často bereme do péče kočky handicapované, zraněné, chronicky nemocné, a i těmto se díky dobrým lidem daří nacházet nové domovy, samozřejmě až poté, co se nám je podaří zdravotně stabilizovat.

Ročně přijímáme do péče průměrně okolo 180 koček a zhruba 140 kočkám se v průměru ročně podaří najít nový domov.  V Krupce a pod novým vedením Fousek funguje již čtyři roky a za tuto dobu se tak podařilo najít domov více než pěti stům opuštěných či nechtěných koček.


Prioritou naší činnosti je kvalitní péče, spolupracujeme se špičkovým veterinárním pracovištěm v Mělníce a v Praze Stodůlkách, dbáme na kvalitu zejména zdravotní péče, kterou považujeme za základ. Soustředíme se současně na prevenci, všechny kočky v naší péči testujeme na nemoci Felv, Fiv, všechny kočky očkujeme nejkvalitnějšími dostupnými vakcínami, kastrujeme, krmíme kvalitním krmivem s doplňky stravy tak, abychom našim svěřencům, kteří mají ve většině případů velmi nelehký životní start, zajistili  tu nejlepší možnou péči a co nejsilnější start do toho nového života, který u nás začínají.


Kočkám po jejich stabilizaci hledáme nové domovy, které pečlivě vybíráme, mnohdy zájemcům řekneme i ne, pokud si nejsme jisti, že by zvíře u nich mělo ty nejlepší možné podmínky. S adopčními rodinami jsme dále v kontaktu a jsme jim vždy nápomocni v případě jakéhokoli budoucího problému.


Osvětu považujeme za jeden ze stěžejních bodů naší činnosti, ve spolupráci s obcemi a školami plánujeme osvětové programy ve školkách a základních školách, rádi bychom realizovali i terapeutické programy v domovech pro seniory. 


Poslední dva roky jsme začali s pravidelnými kastračními maratony, jejichž cílem je zpřístupnění kastrací pro kočky jak majitelům, kteří nejsou schopni tyto zajistit, ať již z finančních důvodů, či z důvodů problematické mobility, dále lidem, kteří mají ve svém okolí bezprizorní zvířata, která se na ulici bez jakékoli péče množí, přičemž nemají možnost zajistit těmto kastrace. Kastrace bezprizorních koček je cestou, jak zabránit dalšímu utrpení zvířat na ulici, jejich nekontrolovanému množení a následné přeplněnosti útulků.

Všichni členové spolku se o kočky starají ve svém volném čase, po výkonu vlastních zaměstnání, bez nároku na jakýkoli honorář.

Všichni tito dobrovolníci se účastní pravidelných služeb v útulku, kdy pečují o naše kočičí svěřence a aby jejich péče byla na špičkové úrovni, průběžně se vzdělávají zejména v otázkách veterinárních základů, správné výživy a další nezbytné péče.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek této sbírky bychom velmi rádi využili na nákup steliva, které slouží všem kočkám v naší péči, a kterého máme s ohledem na počet svěřenců velkou spotřebu.

Patrons 1

Jana Weinfurtner

Patronkou sbírky je Jana Weinfurtner, instagramerka @yannyknihovna

36 donations

“Vánoční dárek od znesnáze21”
2 112 Kč — znesnáze21 5 months ago

500 Kč — Anonymous donor 6 months ago

500 Kč — Anonymous donor 6 months ago

“Hlavně ať se mají kočičky dobře”
421 Kč — Max 6 months ago

500 Kč — Zuzana Maršíčková 6 months ago

50 Kč — Anonymous donor 6 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 6 months ago

“Protože je potřeba pečovat i o naše čtyřnohé kamarády, kteří nám dělají svět veselejší.”
500 Kč — Eliška Maršálková 6 months ago

400 Kč — Anonymous donor 6 months ago

500 Kč — Anonymous donor 6 months ago