Útulné prostředí pro zlepšení Lukášova psychického zdraví

Praha / Organizer: Lukáš Balog zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Útulné prostředí pro zlepšení Lukášova psychického zdraví

Amount raised 0 Kč of 50 000 Kč goal
Left 42 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 02. August 2024

Help by sharing

Jmenuji se Lukáš a vyrostl jsem dětském domově, kam jsem byl umístěn z důvodu nefunkční rodiny. V děckém domově jsem rád chodil do školy, mým snem bylo se stát učitelem. Bohužel můj psychický stav mi neumožnil tento sen zrealizovat. Po odchodu z dětského domova v 18 letech jsem odjel do Prahy, kde jsem však zůstal bez pomoci a žil jsem několik let na ulici.

Léčím se od dětství se závažným psychickým onemocněním, které mi nedovolilo se zapojit do pracovního procesu.

Vždy sem byl chtěl pomáhat lidem v tíživé životní situaci, proto jsem absolvoval kurz pracovníka v sociálních službách. Chvíli jsem v sociálních službách dobrovolničil, ale bohužel mé zdraví se zase zhoršuje. Pobírám invalidní důchod 3. stupně, což je mů jediný příjem.

Již několik let spolupracuji s organizacemi zabývajícími se pomocí lidem v nouzi. Díky nim jsem schopen řešit své problémy, vyřizuji si nyní občanství ČR, získal jsem od magistrátu hlavního města také sociální bydlení v rámci sociální rehabilitace v projektu housing first.

Jak sbírka pomůže?

Byt, ve kterém bydlím, je aktuálně vybaven starším a už ne vždy funkčním nábytkem. S mojí lékařkou a sociální pracovnicí jsme se shodli na tom, že ke zlepšení mého psychického stavu by mohlo přispět i příjemné prostředí v bytě, kde bydlím a trávím nejvíce času. Chtěl bych vás proto požádat o podporu, abych si mohl byt zařídit tím nejnutnějším vybavením.

Díky, Lukáš.