Uhlí a dřevo pro rodinu 9letého Adámka s autismem

Křižanov, okr. Žďár nad Sázavou / Organizer: Marie zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Uhlí a dřevo pro rodinu 9letého Adámka s autismem

Amount raised 1 400 Kč of 50 000 Kč goal
Left 67 days
3 % z původního cíle
The campaign has ended 12. October 2022

Help by sharing

S manželem vychováváme tři děti: 10letého Filípka, 9letého Adámka a 2letou Vanessu. Adámek je autista – potvrdili mu PAS 3. stupně ve třech letech. Adámek proto nemluví, nosí pleny. Jeho postižení je náročné fyzicky i psychicky pro nad všechny. Když nastoupil do Speciální školy v Třebíči, zdálo se všechno v pořádku, ale časem chodil uplakaný, dostával se do afektu a nechtěl do školy chodit. Ukázalo, že se z různých důvodů Adámek přestal v prostředí a kolektivu cítit příjemně a bezpečně.

Paní z SPC z Jihlav, kam jezdíme, nám pomohli – rozhodli jsme se pro změnu školy a dali jsme Adámka do Velkého Meziříčí. Ale dojíždění 20 km tam a 20 zpět dvakrát denně bylo neúnosné. Manžel nemá řidičský průkaz, takže to bylo vše na mně. Pokoušeli jsme se sehnat byt ve V. Meziříčí. Ale bylo se třeba přizpůsobit Adamovým potřebám – například se bojí výtahu, takže jsme museli shánět byt v přízemí. 

CITACE Po mnoha úskalích s hledáním nového bydlení a stěhováním jsme nakonec dostali od kamaráda tip na rodinný domek, který je vzdálený 9 km od. VM.

Chtěli jsme pro děti především klidné prostředí, kde se budou cítit bezpečně. Nicméně se to sešlo s dobou, kdy se zdražuje a náklady nejen na bydlení rostou. Jelikož šly ceny benzínu rapidně nahoru, manžel začal Adámka do školy vozit většinou autobusem, autem jezdíme jen občas. Snažíme se šetřit a žít skromně, jak jen to jde. Ale i tak se nyní potýkáme s nenadálými výdaji a s nedostatky finančních zdrojů. Všechny naše výdaje se zvedly, nejen za pohonné hmoty – jen nájem, voda, elektřina jsou pro nás v rozpočtu 21 000,-. Já jsem stále ještě na rodičovské dovolené s Vanesskou a manžel zase zajišťuje Adámka, jelikož bych péči o něj sama nezvládla.

NADPIS 2 Jak sbírka rodině pomůže?

Největším výdajem v rozpočtu je pro nás nyní zajištění uhlí a dřeva. Musíme si toto obstarat sami, jelikož v domě se žádné nenacházelo a je tedy na nás nájemnících toto zajistit. Velmi nás finančně také ovlivnila situace se stěhováním – než nám převedli peníze na jinou adresu a do toho jsme museli složit kauci.

Paní z úřadu, která nám hodně pomáhá mi poradila, abychom si zažádali o mimořádnou okamžitou pomoc na dřevo a uhlí. A nemáme dostatečný příjem k zajištění těchto věcí. Bohužel přišlo vyrozumění, že se nám žádost zamítá, a že máme na tyto věci našetřit. Při zdražování v této době, kdy naše příjmy zůstávají stále stejné, ale toto pro nás není možné. Máme kotel na uhlí, a když není velká zima, dá se zatopit v krbu, který je rozvedený po celém domě. Má 260 m čtverečních, proto nám chybí částka 50 000 Kč na nákup dřeva a uhlí na topnou sezónu.

Snažíme se spolupracovat se sociální službou a také jsme chtěli zajistit nějaké odlehčovací pobyty pro Adámka, ale všude mají vysokou poptávku, kterou nestíhají pokrývat. Ale nakonec se nám podařilo pro Adámka zajistit alespoň jeden víkendový pobyt přes léto, abychom mohli načerpat trochu síly a trochu se zase nadechnout. Jinak ho celé léto budeme mít 24hodin každý den doma. Adámek je fixování na budíky a hodinky neustále nosí nějaké u sebe. Díky němu se vždy dozvíme, jaký je čas J... je to náš rozverný hoch.

Žádáme Vás proto o pomoc se zakoupením uhlí a dřeva, je to nad naše síly tuto položku uhradit, jsme Vám moc vděční za každou pomoc. Opravdu moc děkujeme.


5 donations

“Přejeme vám hodně sil”
300 Kč — Zdeňka Ludvíková 1 month ago

100 Kč — Vlastimil 1 month ago

212 Kč — Jakub Zajíček 1 month ago

777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

11 Kč — Anonymous donor 1 month ago