Třetí narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

Praha / Organizer: Rafał Szwajkowski moc.liamg@isezcicoicynizdoru

{}
0 %

Třetí narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

Amount raised 7 595 Kč of 121 000 Kč goal
Left 79 days
6 % z původního cíle
The campaign has ended 19. December 2023

Help by sharing


Ciocia Czesia (Teta Češka) oslaví na podzim tohoto roku třetí narozeniny. To znamená, že již třetím rokem nemohou lidé z Polska ve své zemi legálně přerušit těhotenství z důvodu vad plodu. A již více než 30 let čelí protipotratovému zákonu a nemohou rozhodovat o svém vlastním těle. Aby mohli podstoupit interrupci, jsou nuceny cestovat do zahraničí, plánovat často velice dlouhou cestu a počítat s obrovskými náklady.


V roce 2020, kdy došlo k dalšímu zpřísnění již tak restriktivního zákona, skupina polských aktivistek a aktivistů žijících v Česku založila kolektiv, který od té doby pomáhá Polkám s přístupem k potratům v ČR. Od té doby jsme pomohly*i více než 3 500 lidem, jimž nabízíme ověřené informace a logistickou, emocionální i finanční podporu.


Průměrná cena potratu pro osobu z ciziny na české klinice je více než 11 000 korun, což je výdaj, který si bohužel ne každá může dovolit. Díky vaší podpoře nebudou další ženy nuceny pokračovat v těhotenství, v němž být nechtějí. Přispěním do naší sbírky se i vy stáváte dobrou tetou, která pomáhá lidem z Polska svobodně se rozhodovat a získat zpět kontrolu nad svým tělem.9 donations

“vaša práca! ♥️”
500 Kč — Natália Blahová 1 week ago

50 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“dekuji za Vaši práci a přeji hodně síl do budoucna”
777 Kč — Anonymous donor 1 week ago

600 Kč — Anonymous donor 1 week ago

777 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Kristyna Jecmenova 1 week ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“3 trička pro Štěpána K.”
2 670 Kč — Kateřina Klosová 1 week ago